BİZİM DE KADERİMİZ BUYMUŞ?

“Olabileceğimiz şeyi olabilmemiz için asla çok geç değildir.” George Eliot

Hayat akıp gider ve biz bu akışın karşısında öylece durursak tabii ki ya bizi devirip geçer ya da sürükleyip götürür. Çoğu insan yapamadığı veya yapmak istediği şeyler için “ÇOK GEÇ” der. Bir şekilde yapamayacağına inanır öyle de olur. “Yazık biz de gün görmedik. Bizim de kaderimiz buymuş.” diye bağlar kendini bir taşa sallar kör bir kuyudan dipsizliğe.

Aslında bunun böyle olmadığını bir anlasa, olabileceği şeyi her ne ise olması için çok geç olmadığını bir fark etse, hayat onun için hiç bitmeyen bir enerji ve sevinç kaynağı olacaktır. Lakin olumlu olan şeyleri eyleme dökmekte bu kadar zorlanmamız da ayrıca bir garip durum. Nedendir bilmiyorum, olumlu yerine olumsuz olan her şey daha kolay ve daha çabuk öğreniliyor. Kalbimizle dinlemekten, anlamaktan hemen vazgeçiyoruz.

ASLINDA ÇOK BASİT: DEĞİŞİMİ İSTEYİN, FARKINDALIĞIN IŞIĞINDAN GEÇİN VE ANDA KALIN.

Zihninizi ebedi ŞİMDİ ‘de tutun. Bunu yaparken de gözlerinizi yaşamınızın içindeki en yüksek olanaklara açın. Kendinizi hem kalbi yönden hem de mental yönden geliştirin. Yaşadığınız sürece, içinden geçtiğiniz her ana itimat edin. Mizah duygunuzu koruyun her parçada gülümseyin. Ve tabii ki asıl önemli olan hayatınızı deneyimlemek için asla çok geç olmadığını hatırlayın. Yaşınız kaç olursa olsun. Ne meslekle uğraşıyorsanız uğraşın. Her şey için kapılar açılabilir. Ve her şey olması gerektiği zamanda olur.

Şimdi bütün bunların ışığında lütfen kendinize şu soruyu yöneltin:

HER ŞEY MÜMKÜN OLSAYDI NE OLURDUNUZ?

Verdiğiniz cevap kalpten geldiğinde asıl olan ile karşılaşmış olursunuz. Burada alacağınız cevap tamamen sizin kendi cevap ve sonucunuzdur. İşte orada yürekten gelen ses size yol gösterecek size ışık olacaktır. Bununla birlikte nasıl adım atacağınızı bilemeyebilirsiniz. Cümlelerinizden “keşkeleri” “ahhh ahhhları” “şimdiki aklım olsaydı” vb. kelimeleri, ünlemleri ve cümleleri çıkararak bir YENİ BAŞLANGIÇ PLANI hazırlayın.

Kalem kalem belirleyin. Nasıl yol alabileceğinizi somutlaştırın. Ve yüreğinize evham ,endişe gölgesini düşürmeden yol haritanıza sadık kalın. Sonuçta önünüze çıkan engelleri aşmak için asıl güç içinizden gelen motivasyondur.

Motivasyon içten dışa olur. Dışarıda ne olursa olsun; yolunuzdan, hayallerinizden, kendiniz olmaktan asla vazgeçmeyin.

Mümkün olanlar, olmayanlar arasında denge kuracağınız, sorgulayacağınız bir hafta diliyorum. İnanın. İnanın ki her şey için çok geç değil.

 

FARKINDALIĞA GİDEN YOL…

Gülay PEKCUR KORUÇ

PROFESYONEL KOÇ

İSMOLOJİ VE NÜMEROLOJİ UZMANI

gulaykoruc@hotmail.com

 103 total views,  2 views today

Next Post

Tuvalet Tartışması Ulusal Basında

Edirne gündemini meşgul eden Tuvalet polemiği sürüyor. Ulusal basına da konu olan Tuvalet polemiğine vatandaşlar en kısa sürede son verilmesini ve Edirne’nin ekonomisine yönelik somut çalışmalar yapılmasını istiyor. Edirne Belediyesi tarafından geçici olarak Atatürk Anıtı’nın arkasına konan modern seyyar tuvaletlere AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe tepki gösterdi. Sosyal medya […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp