Bizimkisi “Bir AŞK Hikayesi”

admin

31 Mart Yerel seçim çalışmalarına geçtiğimiz hafta resmi olarak start veren Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, seçim çalışmalarını örgütüyle beraber il genelinde sürdürüyor.

Örnek bir Başkan; “Recep Gürkan”

Geçtiğimiz hafta sonu, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve Parti örgütüyle birlikte CHP Edirne Örgütüne tahsis edilen otobüsle Beyendik, Küplü beldesi ve Meriç ilçesinde ki  aday tanıtım törenine katılan Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, parti  üyeleri ve Edirneliler tarafından büyük takdir topladı.

Edirne Belediye Başkanı olarak kendi aracı ile gitmek yerine parti örgütü ile hep beraber yolculuk yapmayı tercih eden Gürkan, Otobüsün ön Koltuğunda İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile oturdu.

Yolculuk esnası boyunca İl Başkanı Pekcanlı ile seçim çalışmalarını değerlendirip, Yerel Seçim Çalışmalarında izlenecek yol hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Sosyal medyadan paylaşılan fotoğrafı gören Edirneliler ve CHP’li üyeler; “Bir partinin örnek Belediye başkanı ve adayı böyle olur. Başkaları zamanında örgütü ile değil özel makam araçları ile seyahat etmeyi tercih ediyordu. Bize bizimle beraber hareket eden örgütün yanında olan Recep Gürkan gibi Yürekli başkanlar lazım.”  yorumunu yaptı.

Milletvekilliği ve Belediye Başkanlığında göreve geldiği ilk günden bu yana CHP Edirne örgütü ile büyük bir sinerji oluşturan,  temelleri sağlam, güçlü ve büyüyen bir aile profili sergileyen Gürkan’ın Edirne’de parti içinde örgütlenme anlamında da örnek bir insan olduğu gözlerden kaçmadı.

Hafta sonu gün boyunca CHP Örgütüne tahsis edilen otobüsle yolculuk yaparak (Beyendik, Küplü, Meriç)  Aday tanıtım toplantılarına örgütüyle birlikte katılan Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, gittiği her yerde büyük beğeni ve takdir topladı.

Gürkan’ın konuşması Beyendik’te coşkuyla alkışlandı

Beyendik Beldesinde ki aday tanıtım toplantısına örgütüyle birlikte katılan Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan aday tanıtım salonunda Beyendik Belediye Başkan adayı Muhammet Örnek ve Beyendikliler tarafından büyük bir coşku ile karşılandı.

“Biz tarihin hiçbir döneminde intikam peşinde olan bir millet olmadık.”

Edirne’de bir Büyük şehir Belediye Başkanı gibi her ilçeye ve beldeye EDİRNE Belediyesi’nin imkanlarını zorlayarak destek veren Gürkan konuşmasında; “Beyendik’liler gereken desteği 2014 yılında da verdiler. Ama bir sürü ayak oyunu, bir sürü olmayan seçmenleri kaydırma, bunları tespit etmemize rağmen dönemin temsilcileri ve yetkililerinin bizim bu tespitlerimizi yok sayması nedeniyle Beyendik halkı sadece 4 oyla kaybettirildi. Biz tarihin hiçbir döneminde intikam peşinde olan bir millet olmadık. Tarihin hiçbir döneminde hiçbir CHP’linin birisinden intikam almak için mücadele ettiğine tanık olamazsınız. Ama Cumhuriyet’le yaşıt olan bu partinin geçmişine baktığınızda her yada geç bir gün mutlaka ve mutlaka  hakkını söke söke aldığını görürsünüz. İşte o gün 31 Mart günü.

 İnanıyorum ki geçtiğimiz 30 Mart 2014’te sizin elinizden, Muhammet’in elinden sadece 4 oyla alınmış ve çalınmış olan o belediye Başkanlığı’nın rövanşını ve hesabını 31 Mart’ta Beyendik’liler görecekler. Buna yürekten inanıyorum.

Siz  31 Mart günü CHP’den Muhammet Örnek’i seçtiğinizde sadece Muhammet Örnek sizin Belediye Başkanınız olmayacak.  Keşan’da Şenol Yalı, Uzunköprü’de Özlem Becan,  İpsala’da Abdullah Ünsal, Enez’de Özkan Günenç ve Edirne’de Recep Gürkan’da sizin Belediye Başkanınız olacak. Her şeyimizle Muhammet’in sonuna kadar arkasındayım.

2014 yılında seçimlere Süloğlu Belediye Başkanımızın daveti üzerine 2 gün kala gittiğimiz Süloğlu’nda oranın halkına dedim ki; “2 gün sonra seçim var. Mehmet Ormankıran’ı seçerseniz, Ankara 730 km, Edirne 30 km. 31 Mart Pazartesi gününden itibaren ne derdiniz olursa atlayın Edirne’ye gelin.

Şimdi buradan Beyendik’lilere söylüyorum; “Ankara 730 km, Edirne 100 km. Tercihi ona göre yapın. Sonuna kadar her konuda Beyendik halkının yanındayız.

Edirne’de il, ilçe ve belde olarak toplam 16 seçim çevresi var. Millet ittifakındaki İYİ Parti ile beraber, 16 seçim çevresinin 16’sında da Millet ittifakının adayları kazanacak. Bunu göreceksiniz. “ dedi.

 138 total views,  2 views today

Next Post

TOKİ halkı Pazaryerine kavuştu

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi tarafından Fırınlar Sırtı TOKİ mevkiinde kurulan Pazar yerini ziyaret etti. TOKİ Halkı ve pazarcı esnafı ile sohbet eden Başkan Gürkan, “Burada 101 esnafımız yer açtı. Bu bir deneme süresidir eğer beklenen ilgi ve talep olursa burasını daha güzel haline getireceğiz, planı ve projesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp