Bölgenin Kalbi Havsa Festivalinde Atıyor..

admin

17 . Havsa Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali önceki gün düzenlenen çeşitli etkinliklerle başladı. Havsa Halkının ve Çevre İl ve ilçelerden gelen vatandaşların yoğun katılım gösterdiği Festival ilk olarak Saat: 17.00’de Atatürk İlk Öğretim Okulu önünden Kortejin Edirne Belediye Bandosu eşliğinde Atatürk Anıtı önüne kadar yürümesiyle başladı.

Kortejin yürüyüşü esnasında yol kenarında bulunan Vatandaşlar korteji alkışlayarak bu mutluluğa ortak oldular. Mustafa Kemal Atatürk’e benzerliği ile tanınan oyuncu Göksel Kaya da  Festival’e katılarak protokolle beraber yürüyüp vatandaşları selamladı.  Saat: 17:15’te Belediye Başkanı Oğuz Tekin Atatürk Anıtı önüne Çelenk sundu. Ata’nın huzurunda Saygı duruşunda  bulunulup İstiklal marşı okundu. Daha sonra Törene katılan konuklarla birlikte “Geleneksel Türk El Sanatları”nın açılışı yapıldı.

Festivale gelen konuklar stantları gezip ürünler hakkında bilgi aldı.

Saat: 17:45’te Türk Hava Kurumu tarafından Yamaç Paraşütü gösteri uçuşu gerçekleşti. Ardından Saat:18:00’te Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali’nin açılışı yapıldı. Konuşmaların ardından Havsa Belediyesi, Edirne Belediyesi Halk Oyunları, Melodi Halk oyunları Topluğu Vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.  Ardından  Konuk Bosna Hersek Halk Dansları Topluluğu gösteri yaptı. Edirne Belediyesi Bandosunun  mini konserinin ardından Saat: 20.30’da Havsa Belediyesi Yazlık Düğün Salonunda Grup Sefer’in, Saat: 21.30’da Festival alanında ise Merve Özbey’in Konseri gerçekleşti.

 4 gün Sürecek festival 10 Eylül’de sona erecek..

 

 156 total views,  2 views today

Next Post

“Servetim de gitse Altın Kemeri Alana kadar Yine Ağa benim”

EDİRNE Ajans Haber Merkezi – ÖZEL HABER // 657 . Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Edirne Ajans Gazetesi yazı işleri Müdürü Necmi Engin’e yaptığı açıklamada, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la görüşme yaptığını ve Gürkan’ın Ağalık konusunda yapması gereken her şeyi fazlasıyla yaptığını, Ağalık parasının tamamını da kısa süre içersinde ödeyeceğini ifade […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp