Bolyarovo Kültür Sarayı açılışı yapıldı

admin

Bolyarovo Kültür Sarayı açılışı yapıldı (10)

 

 

 

 

 

 

 

Bulgaristan Yambol ili  Elova ilçesi Boylarovo Belediyesi ile Kırklareli İlçesi Üsküp Belediyesi  AB sınır ötesi işbirliği  İPA projesi kapsamında  gerçekleştirilen  kültür sarayının açılışı  Bolyarova’da yapıldı. Yapılan açılış  törenine,  Yambol milletvekilleri Atanas Mercanev,Kirco Karagözev, Bolyarovo Belediye Başkanı, Hristo Hristov, Üsküp Belediye Başkanı  Hüseyin Kasap, Bolyarovo Başkan Yardımcısı Nina Terzievo, Üsküp Belediye Fen İşleri Müdürü ve Meclis üyeleri Bolyarovo’lu Muhtarlar ve halk katıldı. Yambol Milletvekili Mercanev konuşmasında Türkiye ile aramızdaki formalite olarak konulan teller olsada biz iki ulus her zaman dost olarak yaşayacağız. Siyasi ve kültürel ilişkilerimiz bundan sonra daha da geliştirilerek devam edecek.

Bolyarovo Kültür Sarayı açılışı yapıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Mahalli basınından Ajans Gazetesi mensubu arkadaşlarımızın buraya gelip açılış törenimize katılmaları bizi mutlu etti. Bolyarovo Belediye Başkanı Hristov yaptığı konuşmada böyle kültürel ilişkileri geliştirecek tesislerin yapılmasından mutlu olduklarını belirtti. Toplantıda söz alan Kırklareli Üsküp Belediye Başkanı  Hüseyin Kasap; İPA  projesi kapsamında AB’nin Balkanlara  ve Türkiye’ye daha iyi kaynak aktarımı sağlamak amacıyla oluşturulan  Bolyarovo ile birlikte uyguladıkları  Kültür evinin açılışını yaptıklarını belirterek, “ Kültür evi açılmasının amacı toplumsal yaşamda gereken etkileşimi sağlamaktır. Her biri kendi başına özelliği olan kültür etkinliklerini bir bütünlük içinde bir araya getirmektir. Zengin kültürel ve tarihsel geçmişi ile farklı kültürlerin gelişmesine sahne olan bölgemizin bu özelliği dikkate alındığında kültür evlerinin gerekli olmasının önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Kendi tarihi geçmişini bilmeyen toplumlar güvenle ileriye bakamazlar. Böyle güzel eserleri birlikte belediyelerimize kazandırmanın mutluluğu içindeyim ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bolyarovo Kültür Sarayı açılışı yapıldı (9)

 

 

 

 

 

 

 

 

Konuşmalarının ardından Üsküp Atatürk Ortaokulu öğrencileri; öğretmenleri Elif Şalk ve Emrah Mutluer’in yönetiminde halk oyunları gösterisi sundu. Bulgar folklor ekipleri ve halk kendi bölgesel oyunlarını sundu. Daha sonra kültür merkezi açılışı yapıldı. Tören sonrası konuklara yemek verildi.Bolyarovo Belediye Başkanı Hristo Hristov  5 dönemden beri görev yaptığını, 6.dönemde Bolyarovo Belediye Başkanı    olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Bolyarovo Kültür Sarayı açılışı yapıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bolyarovo Kültür Sarayı açılışı yapıldı (3)

 

 

 

 

 

 


Bolyarovo Kültür Sarayı açılışı yapıldı (4)

 

 

 

 

 

 

 

Bolyarovo Kültür Sarayı açılışı yapıldı (5)

 

 

 

 

 

 


Bolyarovo Kültür Sarayı açılışı yapıldı (6)

 

 

 

 

 

 

 

Bolyarovo Kültür Sarayı açılışı yapıldı (7)

 

 

 

 

 

 

 


Bolyarovo Kültür Sarayı açılışı yapıldı (8)

 

 

 

 

 

 


Bolyarovo Kültür Sarayı açılışı yapıldı (11)

 155 total views,  2 views today

Next Post

Elma ile armudu karıştıran politikacılar var

            Seçim günü yaklaştıkça politikacıların salvoları daha da yoğunlaşıyor. Bazıları hangi sözün nerelere gideceğini düşünmeden desteksiz atıyorlar. Bu da seçim döneminin yorgunluğundan kaynaklanmış olacak. Bugün siyaset pazarında ne istiyorsanız satılıyor. Halka yapılacak yardımlar açık artırmaya çıktı. Bundan önceki seçimde halktan esirgenen yardımlar destek sözleri bakıyoruz bu seçimde bol bol vaat […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp