Borsa Yunanistan Edirne Konsolosunu ve Trakya Gümrük Ve Ticaret Bölge Müdürü’nü Ziyaret Etti

admin

Yunanistan Edirne Konsolosunu Bayan Katerina Varvarigu’yu ziyarete Yönetim Kurulu Başkanımız Özay Öztürk, Meclis Başkanımız Fedai Canım,Yönetim Kurulu Üyemiz Eray Karaca ve Meclis Üyemiz Ahmet Özmen katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Özay Öztürk, Konsolos Bayan Katerina Varvarigu’ya yeni göreve geldiğimizden sizleri ziyaret etmek istedik temennimiz iki ülke arasındaki iyi niyet ve dostluk ilişkilerinin daha da gelişmesi yönündedir dedi.

 

Yunan halkının Edirne’ye yaptığı ziyaretlere dikkat çeken Başkanımız Özay Öztürk; “Yunanistan vatandaşları tarafından yapılan ziyaretler Edirne ekonomisine destek sağlıyor, ama bizlerde Yunanistan’a turizm konusunda destek oluyoruz sanırım” dedi.

 

Görüşmede Türkiye, Yunanistan arasında ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla ortaklaşa neler yapılabilir konusunda fikir alışverişinde bulunuldu, Yunanistan Edirne Konsolosu Bayan Katerina Varvarigu, ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek adına göreve hazır olduğunu ifade etti.

 

Daha sonra heyet Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürünü Müslüm Yalçına’a iadeyi ziyarette bulunarak bu yılki gurbetçi giriş çıkışları ve gümrükteki çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
gumrukmuduru

 Müslüm Yalçın “Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise ikinci büyük sınır kapısı olan Kapıkule’de, bir gün içerisinde 7 bin 433 araç Türkiye’ye giriş yaptı. Bu yıl bütün zamanların en fazla araç girişinin yapıldığı gün rekorunu kırdık 24 saat içerisinde 7 bin 433 araç yurda giriş yaptı. Son alarak en fazla araç girişi 7 bin 251 araçla 2009 yılında gerçekleşmişti. Araç geçişinde kırılan rekor, aynı zamanda hızlı geçişte de kırılmış oldu. 7 bin 433 aracın gümrük sahasında işlem bekleme süresi ortalama 47 dakikada gerçekleşti.” dedi.

konsolos

Başkanımız Özay Öztürk kendilerini tebrik ederek artık bir takım şeylerin yolunda gitmesi bizleri memnun ediyor dedi ve Heyeti kabullerinden dolayı Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürünü Müslüm Yalçına’a teşekkür etti.

 

 26 total views,  2 views today

Next Post

Sedefçi; Kırkpınar Güreşlerinde yapılan Dopingle ilgili Açıklama Yaptı

 27 total views,  3 views today Edirne Ajans Haber MerkeziBufferemailFacebook0TwitterPinterest0LinkedinPrint
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp