Borsa Başkanı Özay ÖZTÜRK ve Ekibi Mazbatayı Aldı

admin

30 Mayıs Perşembe Günü Edirne Ticaret Borsasında gerçekleşen Ticaret Borsası seçimini kazanan Özay Öztürk ve ekibi bugün (Salı) mazbatasını aldı.  Edirne İl seçim Kurulunda saat: 10:40’ta başlayan törene Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım, Yönetimden,  Serdar Hüseyinca, Eray Karaca, Erhan Akgün, Ahmet Özmen, Efgan Döşlüoğlu, Cenap DEDE, Erkan POSTA ve  İsmail ARSLAN katıldı.  Edirne Ticaret Borsası Yeni Başkanı ve Yönetimini Adliye girişinde karşılayan isim, seçim sürecini her zaman ve her seçim de olduğu gibi büyük bir hassasiyetle başarılı bir şekilde yürüten Merkez ilçe seçim Kurulu memuru Kevser KÜTÜK oldu. Daha sonra Yönetim ve Basın mensupları törenin yapılacağı salona geçti. Burada yapılan törende, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk’e Mazbatası, Edirne Merkez İlçe seçim Kurulu Başkanı Hakime Ayşe ÖZÜLKÜ tarafından verildi.

Törenin ardından Adliye Sarayı önünde Basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Öztürk; “Bugün itibarıyla görevimizi resmen almış oluyoruz. Önümüzde bir 4 sene var. İyi bir ekibimiz var. İşleri hayırlısıyla tek tek önümüze alıp onları geliştirmeye ve de sorunlar varsa çözümleri üretmek için  hemen  kolları sıvadık.   Önümüzde harmanımız var. Harmanla ilgili borsanın tüm hazırlığı tamamdır. Depoculukla ilgili olan , Edirne Depoculuk A.Ş.’ni, TMO ile anlaşma yaptık. Hayırlısıyla Onlara kiralayacağız. Üreticimizin malını da aynı bahçe içerisinde satışı yapılıp, aynı bahçe içerisinde mallarını boşaltacaklar. Belgelerini de alacaklar. Daha önceki senelerde olduğu gibi işte satışı Borsada olup ta T.M.O’nun depolarına gitme, Bir 10 km mesafe götürüp, getirme konusu da ortadan kalkmış olacak. Önümüzdeki en öncelikli işimiz harmanlarımız olacak.  Bununla ilgili çalışmalarımız da başladı. Kolları sıvadık. İnşallah verimli bir 4 sene olacak.” Dedi.

Taban Fiyat konusunda da açıklama yapan ETB Başkanı Özay Öztürk; “Taban fiyatı Bölgemizdeki buğdayların, geçtiğimiz yıllara göre 635 TL fiyatı vardı. Bu sene  685 TL  fiyatına yükseldi. Bir üst gruptaki  720 TL’lik fiyat olan grubunda iklimler artıyor bölgemizde. Tabi bunun oranının ne kadar olacağını bu sene göreceğiz. Geçtiğimiz seneye göre % 7,87’lik bir artış var. Enflasyon oranı da 6,13 diye hatırlıyorum. Makul bir artış yaptı devlet. Bunum yanında T.M.O.’nun uygulayacağı farklı primler de var. Ayrıca Kaliteye göre bizim tüccarlarımızın uygulayacağı primler de olacak. İnşallah tarlada bu sene bereket çok iyi olur. Verim iyi olsun. Kaliteler iyi olsun. Temennimiz bu yönde. T.M.O.’nun alımlar konusunda açılışında tam olarak bir tarih verilmedi ama herhalde 15-20 Haziran arasında bir tarih olur diye tahmin ediyorum. Ama net değil. Kendilerinin de net bir açıklaması olmadı. Bizim tahminimiz bu yönde.” Dedi.

 

Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım da yaptığı açıklamada; “Gördüğünüz üzere bugün resmi işlemlerimiz bitti. Güzel bir meclis olacağı inancındayım. İyi işler yapacağız. Süreç içerisinde üreticilerimizin gününde güzel kararlar alındı. Edirne Depoculuk A.Ş.’yi T.M.O’ya kiraya verdik. Bundan sonra yeni dönemde hiçbir sıkıntı yaşanmayacaktır. Hem tüccarlarımız hem de üreticilerimiz memnun kalacaklardır. Hayırlı olsun diyorum.” Dedi.

 

 

 180 total views,  2 views today

Next Post

HALKIN ARABA SEVDASI

Televizyonların reklam kuşaklarını genellikle otomobil reklamları süsler   en renkli görüntüler alımlı ifadeler oradadır.. Güçlü firmaların her yıl modernleşen, yenilenen modelleri, otomobil sevdası olan halkın ilgi odağı oluyor     .En alımlı reklamlarla satışa sunulan otomobil görüntüleri ekonomik şartları uygun olan her model değiştiğinde aracını yenilemeyi adet haline getirenlerin yanında başka zorunlu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp