Borsa Çelik Süloları TMO’ya Kiralandı

admin

 

EDİRNE DEPOCULUK İŞLETMELERİ A.Ş. ile TMO EDİRNE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA KİRALAMA SÖZLEŞMESİ İMZALANDI


DSCF1868

Trakya Bölgesinde birlikte iş yapabilme kültürü bakımından örnek teşkil edecek bir yapıya sahip olan ve yirmi ortaklı olarak 2011 yılında kurulan Edirne Depoculuk İşletmeleri A.Ş. tarafından 2012 yılında temel atılan çelik silo yatırımı tamamlandı.

Tesislerin bir yıl boyunca kiralanmasına ilişkin sözleşme, Yönetim Kurulu Başkanımız Özay ÖZTÜRK ve Toprak Mahsulleri Ofisi Edirne Şube Müdürü İbrahim DUMAN arasında bugün imzalandı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız Özay Öztürk; “Borsamız, üyelerini ve üreticileri sektördeki diğer paydaşlarımızla beraber bir bütün olarak görmektedir. Birlikteliğimizle güçlü olduğumuzun bilincindeyiz. Her zaman kurumsal ve insana odaklı hizmet anlayışıyla hareket eden Borsamız bir projesini daha tamamlayarak hizmete sunuyor. Geçtiğimiz yıllarda sorun teşkil eden ve çeşitli defalar gündeme gelen, ürünlerini TMO’ya satan üreticilerimizin teslimat sorunu da tamamen çözüme kavuşmuş oldu. Bundan böyle TMO tarafından alınan ürünlerin teslimatı saha içerisinde bulunan depolara yapılacak ve Borsa sahası dışına çıkılması gerekmeyecek. Toprak Mahsulleri Ofisi ve Edirne Ticaret Borsası aynı saha içerisinde mevcut teknik altyapıyı kullanmak suretiyle hizmetlerini sürdürecek. 2003 yılından itibaren birlikte çalışma kültürüne sahip iki Kurum yapacakları örnek ve ortak hizmet anlayışıyla yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek. Sektörümüz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Borsamıza ait Hububat ve Yağlı Tohumlar Satış Tesisleri ile aynı saha içinde bulunan tesisler, son teknoloji ve teknik altyapı gibi konularda örnek teşkil edecek yapıda, her biri 2.000 tonluk 15 adet çelik silodan oluşan toplam 30.000 ton depolama ve saatte 400 ton doldurma-boşaltma kapasitesine sahip.

 

 152 total views,  2 views today

Next Post

Öfke Baldan Tatlı Fakat..

Türk insanı olarak olaylar karşısında soğukkanlılığımızı korumaya pek alışık değiliz.  Konuşmalarımızda çok çabuk celallenip kızıyor öfkemize yenik düşüyoruz. Millet olarak tarih boyunca bu özelliğimizi korumuşuz. Karşımızdakinin fikirlerine önem verip, kendi fikrimizin doğruluğunu süzgeçten geçirmek aklımıza gelmektedir.      Söylediklerimizi ölçüp biçerek, kırıcı olmadan söylemek bunu alışkanlık haline getirmek gerektiği halde buna […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp