Borsa Meclis Başkanı Canım; TOBB Seçimini Değerlendirdi.

admin

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 69. Genel Kurulu Türkiye’nin Birliği temasıyla TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde 01 Ağustos 2013 tarihinde yapıldı. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tekrar Başkan seçildiği Genel Kurul da, TOBB bünyesinde  yer alan beş konsey içinde seçime gidildi.

 

Türkiye genelindeki 365 oda ve borsadan toplam 1734 delegenin katıldığı Genel Kurulda TOBB konseyleri için yapılan seçimde  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt  Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi’nin  asil üyesi olurken, Edirne Ticaret  Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk de  Ticaret Borsaları Konseyi asil üyesi seçildi.

20130801_144109

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai CANIM;  4  yılda bir yapılan TOBB Genel kuruluna, Edirne Ticaret Borsası Meclis üyesi arkadaşlar ve delegelerle birlikte iştirak ettik. Mevcut yönetimin karşısında bir rakip olmadığı için rakipsiz bir seçim oldu. Kadrolarda bir değişiklik oldu.  Edirne Ticaret Borsası ile Sanayi Odası bir bütünlük içerisinde seçim hareket ettik.  Aynı otellerde bulunduk. Arkadaşlarla güzel bir hava oluştu. Tabi seçim rakipsiz olunca, heyecan da bizim gözlemlediğimiz kadarıyla düşük seviyede oldu.

254682_524540024285794_1380732056_n

TOBB’un yapmış olduğu seçimde, salondaki organizasyon, misafir heyetinin karşılaması ve ağırlanması, kurusuz bir organizasyonun göstergesiydi. TOBB Türkiye’nin en büyük kurumlarından biri olduğu için seçim tecrübeleri de mükemmeldi. Kendilerine teşekkür ediyoruz.  Başta Trakya olmak üzere tüm Türkiye’nin Odalar ve Borsaları oradaydı. Onlarla görüşüp konuşma imkanlarımız oldu.  Türkiye’nin ekonomik ve Ticari nabzını bir miktar tutma imkanımız oldu.

 

Bu seçimde en çok gözlemlediğimiz nokta şu oldu;  TOBB’un üst yönetimi Bu yıl Borsalardan çok Ticaret Odalarına  ağırlıklı üst yönetim kadrosu yapılmış. Tabii ki bu da üst yönetimin takdiridir.  Bizim de Edirne’yi temsilen Ticaret ve Sanayi Odamızdan Recep ZIPKINKURT, TOBB Konsey Başkanlığı üyeliğine seçildiler.  Yedek üyeliğine Faruk DEMİR arkadaşımız seçildi.  Ticaret Borsalarına da Borsa Başkanımız Özay ÖZTÜRK,   TOBB Ticaret Borsaları Konsey  üyeliğine seçildi.  Eray Karaca arkadaşımız Meclis üyemiz yine aynı şekilde.  Kendilerini kutluyoruz. Edirne adına her iki başkanımızın da konsey üyesi olmasına sevindik. İnşallah güzel çalışmalar yaparlar.  Bölgemizi temsilen bu yıl Borsalardan Sanayi odalarına temsil görevi verildi. Biz bu değişimi öyle yorumladık. Ve Tekirdağ’ın büyük şehir olması dolayısıyla, takdiri Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odasının yönetimde görev alması yönünde kullanmışlar.  Trakya’yı Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı arkadaşımız temsil edecek.  Onunla da görüştük. Kendisini tebrik ettik.  Trakyalılar olarak yönetimde bir kişinin olmasının sevincini paylaştık.”dedi.

254666_524292637643866_971131132_n

“ETSO ve Borsa’nın Birlikteliği, Edirne’nin Özlediği Tablodur”

Edirne Ticaret Odası ve Borsa’nın bir çok noktada birlikte hareket etmesi, güzel bir sinerji yaratmasını nasıl değerlendiriyorsunuz ?  sorusuna yanıt veren Borsa Meclis Başkanı  Fedai Canım; “Sadece kurumların değil, hayatın her kademesinde, her anında, ben diye bir olay yoktur.  Toplumsal olaylarda “biz” diyebilirsek , “biz” kavramını  hayata daha çok geçirirsek kazanacağımıza inanıyorum.  Daha önceki yönetim Edirne’de “ben”  olmayı daha öne koyan bir fotoğraf göstermiş.  Şimdi  ETSO ve Borsamızda ki yeni yönetimlerin görev anlayışları daha farklı. Daha toplumcu ve dah “biz” merkezli bir yönetim. Tabi bu gelişmeler hepimizi memnun ediyor. Edirne’nin özlediği tablodur bu.  Dolayısıyla ben her iki ekibin de Edirne’nin başarısı için “biz” deme fikrinin geliştirilmesinin halk tarafından da güzel karşılanmasına seviniyorum. Devamını bekliyoruz. Her türlü konuda kendi isteklerimizi geriye bırakıp Edirnelilerin isteklerini ön plana çıkarıp, Edirnelilerin hayrına, iyiliğine, menfaatine olabilecek her şeyi, kendi menfaatlerimizi arkada bırakıp onu öncelemek temel fikrimiz olsa gerek. Diye düşünüyorum. Ben de şahsen bu görevlerde bulunan bir kardeşiniz olarak, birlik beraberlik halinde olmamız beni de son derece memnun ediyor. Edirne’nin kazanacağına inanıyorum. Edirne’nin büyüyeceğine inanıyorum. Hem halkımızın, hem esnaf ve tüccar sanayici arkadaşlarımızın beraber kol kola güzel şeyler yapacağına inanıyorum” dedi.

TOB_8644

“Kimsesizlerin, Yetimlerin, Dulların, kimi olmalıyız”

Ayların Sultanı Ramazan Ayı’nın tüm güzellikleriyle ve bereketiyle sonuna geldiğini belirten Borsa başkanı Canım;  Allah oruçlarımızı kabul etsin. Bayram sevinçtir. Sevinmedir. Bizler toplumda gönlü kırık insanları arayıp soralım. Kimsesizlerin, Yetimlerin, Dulların, kimi olmalıyız. Bu vesileyle biz Edirne Ticaret Borsası olarak, bu düşünceyle 1000’e yakın kimsesize, Dul, Yetim ve çeşitli ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştık. Bunların hepsine birer Ramazan erzak paketi hazırlayarak, bir nebze olsun Ramazanın tadından onları da lezzetlendirelim diye düşündük. Yönetim Kurulumuz, Meclis üyelerimiz,  Edirne’de ki ihtiyaç sahiplerine ulaştılar. Yardımlarını yaptılar.  Ramazan’ın güzelliğinden onları da faydalandırdılar.  İnşallah bu Ramazan Bayramı da bütün Edirne’ye, Türkiye’mize ve bütün İslam dünyamıza, bütün insanlığa, hayırlı olur diye düşünüyorum. Bütün Edirnelilerin ve halkımızın bayramını tebrik ediyorum.” Dedi.

999516_524537897619340_1646927367_n

 54 total views,  2 views today

Next Post

Türkiye’nin En Başarılı 5.nci Belediye Başkanı “HAMDİ SEDEFÇİ”

SEDEFÇİ’NİN BAŞARISI ANKETLE BİR DAHA KANITLANDI   Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi.Türkiye’de iller arasında en başarılı belediye başkanlarının belirlendiği ankette 5. Sırada yer alarak başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu. ORC Araştırma şirketinin yaptığı geniş katılımlı ankette En başarılı belediye Başkanları arasında Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi %57,5 puanla 5. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp