Borsa Üyeleri Selanik Tarım Fuarına Katıldı.

admin

Edirne Ticaret Borsası Yönetici ve Üyeleri Yunanistan’ın Selanik kentinde yapılan Tarım Fuarına katıldı. Borsa Yönetim Kurulunun katılmadığı etkinliğe  yönetim kurulu üyeleri ile Meclis Başkanı Fedai Canım, T.Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen ile Borsa üyelerinin katıldı. 70 kadar uluslararası firmanın tarımla ilgili makine ve  ekipmanlarının sergilendiği fuara ilgi büyüktü. Her yaşta Yunanlı,  Fuar alanına gelerek modern tarım ürünlerinin sergilediği alanı gezdi. Burada bir konuşma yapan Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen yapılan etkinlikle ilgili olarak şunları söyledi, “Bu tür tarım fuarının çiftçilerimiz için faydaları şu, küresel sermayenin güçlendiği dünyamızda tarım fuarlarının tarımı meslek olarak yapılan insanlarımız için büyük katkısı var. Dünyada kullanılan son teknoloji tarım ürünlerini burada görmek çok yararlı oluyor. Bilindiği gibi, Tarımda en önemli faktör girdi fiyatların çok yüksek olması. Girdi fiyatlarını en aza indirmek için teknolojiden yararlanmamız gerekiyor. Buna yapmadığımız takdirde günümüz koşullarında tarımı yapmak ve başarılı olmak mümkün değildir.Bu tarım fuarlarında bize tarım ürünlerinde maliyetleri aşağı düşürtecek olan ekipmanları devreye sokarak tarımda üretim yapmanın yollarını aramak zorundayız.

Bunda öncelik işletme olabilmek. Ülkemizdeki en büyük sıkıntılardan biri tarım işletmeciliği mi yapılıyor yoksa karın tokluğuna mı yapılıyor bunu çok iyi ayırt etmek zorundayız. Karın tokluğuna çiftçilik yapmak mümkün değil.

ÇİFTÇİLERİMİZİN TEKNOLOJİYİ İZLEMELERİNDE YARAR VAR

Süratle devlet tarafından bir organizasyon sağlanıp tarım sisteminin işletme yönünde geliştirilmesi gerekir. Burada sergilenen tarım alet ve ekipmanların çiftçilerimiz tarafından yerinde incelenerek, kendi işletmelerinde bunları uygulamaya sokmaları gereğine inanıyorum.Türk çiftçisi de teknolojiyi yakından izliyor. Biz de Edirne’den bir ekip olarak geldik burada gelişen tarım alet ve ekipmanlarını dev traktörleri gördük. Bizlerin bu tür fuarlardan yararlanacağımızı umuyorum.

Daha sonra konuşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım, tarım fuarlarının önemine değinerek şunları söyledi; “Biz  Edirne Ticaret borsası olarak, üyelerimiz bu sektörle alakalı  tarım ekipmanlarının stantlarının bulunduğu Selanik Tarım Fuarına katıldık. Edirne Ticaret Borsası olarak hedefimiz,üyelerimizin dünyayı bilmeleri, gelişen teknolojik araçları görmeleri, bizim nerede olduğumuzu mukayese imkanı bulmalarıdır. Bu yönde bilgi ve kültür birikimlerini arttırmaktır. Ticaret Borsalarının böyle bir işlevi vardır.    Yöneticiler olarak, buna katkıda bulunmaya çalışıyoruz. 70’e yakın arkadaşımızla Selanik Tarım Fuarına geldik ve fuarı gezdik. Edirneli işadamlarımıza  üyelerimizle  birlikte katkı sunmaya çalışıyoruz” dedi.  Daha sonra fuara katılanlar stantları gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Selanik tarım fuarı (1) Selanik tarım fuarı (2) Selanik tarım fuarı (3) Selanik tarım fuarı (4) Selanik tarım fuarı (5) Selanik tarım fuarı (6) Selanik tarım fuarı (7) Selanik tarım fuarı (8) Selanik tarım fuarı (9) Selanik tarım fuarı (10) Selanik tarım fuarı (11) Selanik tarım fuarı (12) Selanik tarım fuarı (16) Selanik tarım fuarı (21) Selanik tarım fuarı

 278 total views,  2 views today

Next Post

Günşen, Edirne’nin Vizyon Projelerini Açıkladı

Ak Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof.Dr Ahmet Günşen ETSO’da  düzenlenen toplantıda Edirne’nin kalkınmasına yönelik vizyon projelerini açıkladı. Buradaki toplantıya Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İl Başkanı Müjdat Kahve,il yöneticileri İlçe,kadın kolları ve gençlik kolları temsilcileri  Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik,Lalapaşa Belediye Başkanı Ali Osman Uzman,diğer ilçelerin İlçe yöneticileri ile belediye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp