Bir Devir Kapandı Edirne Kazandı

admin

 

Edirne Ticaret Borsası seçimlerinin galibi Özay Öztürk ve ekibi oldu.  İki listenin yarıştığı Borsa seçimleri Özay Öztürk ve Eski Başkan Mustafa Yardımcı arasında geçti.

Üyelerin 474 oyundan 235’inin oyunu alan Özay  Öztürk  Ticaret Borsasının yeni başkanı oldu. Rakibi Mustafa Yardımcı ise 220 oyda kaldı.

Dün sabah saat: 09.00’da başlayan oy verme işlerimde ilk oyu Özay Öztürk ile listesini birleştiren Edirne’nin başarılı işadamlarından Fedai Canım oldu. Hemen ardından saatler: 09:15’i gösterirken 3 dönem Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi olan Eski Başkan Mustafa Yardımcı ile Özay Öztürk  oy kullandı.  Oy kullanma işleminin ardından iki aday da el sıkışarak, bir birine başarılar diledi.  Gün boyunca devam eden T.Borsası seçiminde saatler ilerledikçe üyeler arasında heyecan daha da arttı.

İki Adayın da heyecanlı olduğu gözlenirken, Eski Başkan Mustafa Yardımcı ve Ekibinin tedirginliği fotoğraflara yansıyan en önemli kare oldu.

YARDIMCI EKİBİYLE RAKİBİNİ KUTLAMADAN SALONDAN AYRILDI 

Saat: 17.00’yi gösterdiğinde oy verme işlemi son buldu. İlk olarak kullanılan oyların sayısı 455 olduğu belirlendi.

Seçimde sarı liste ile adaylarından oy isteyen Özay Öztürk’e rakip olarak Beyaz liste ile Mustafa Yardımcı mücadele etmeye çalışsa da, adaylar tercihini sarı listeden yani ÖZAY ÖZTÜRK’ten yana kullanarak adeta Mustafa Yardımcı saltanatına son verdi.

474 üyenin bulunduğu Edirne Ticaret Borsası seçimlerinde Özay Öztürk 235 oy alarak Edirne Ticaret Borsası’nın yeni Başkanı oldu. Rakibi Mustafa Yardımcı ise,  220 oyda kaldı.

Oy sayma işlemi esnasında Eski Başkan Mustafa Yardımcının Özay Öztürk’ü tebrik dahi etmeden ve ekibiyle birlikte salonu terk etmesi dikkatlerden kaçmayan en önemli detaydı.

Edirne Ticaret Borsası’nın yeni Başkanı Özay ÖZTÜRK seçim sonrasında sıcağı sıcağına ilk olarak yaptığı açıklamada; “Borsa seçimimize çok iyi bir katılım oldu. Herkese çok teşekkür ediyoruz.  Ben özellikle bizlere destek veren üyelerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah Edirne’miz için Ticaret Borsamız için çok iyi olacak” dedi.

Özay Öztürk’ü ilk tebrik Eden Belediye Başkanı HAMDİ SEDEFÇİ oldu.

Ticaret Borsası seçimlerini sabah: 08:00 den itibaren akşam saatlerine kadar yakından takip eden Edirne Ajans Haber Merkezi ekibi gösterdiği başarılı haberciliğinin yanında seçim sonuçlarını da anında aktarmaya devam etti.  İlk olarak seçim sonucunu Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye telefonla aktaran ekibimiz oldu.  Özay Öztürk’ün seçimi kazandığını öğrenen Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi telefonla Öztürk’ü ve ekibini ilk tebrik eden kişi oldu.

Edirne Ticaret Borsası Seçimleri öncesinde listesini Özay Öztürk grubu ile gücünü birleştiren Fedai Canım ve ekibi bunun olumlu sonucunu gördü. Fedai Canım yaptığı açıklamada; “Öncelikle seçmenlerimize katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Yoğun bir seçim kampanyası dönemi yaşadık. Güzel bir seçim kampanyası oldu. Bize oy veren ve vermeyen bütün üyelerimize buradan teşekkür ediyorum. Her şey Edirne için. Değişimden yanaydık. Edirneliler bu sesimizi duydu ve cevap verdi.  Bizi destekleyen tüm üyelerimiz üzerimizi daha iyi bir Edirne için, daha iyi bir Ticaret Borsası için olması gereken yere getireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Her iki grubu da tebrik ediyorum. Bundan sonra daha güzel çalışmalarımız olacaktır” dedi.

Seçim sonucunun ardından gazetemize açıklama yapan Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz; Edirne için hayırlı uğurlu olsun. Yenilik iyiliktir. Herkese yenilikten yana tavır koyduğu için çok teşekkür ediyorum” dedi.

İbrahim ÖZTÜRK;  Edirne’nin Değişime ihtiyacı vardı”

Edirne Ticaret Borsası seçimlerine güçlü bir liste ile giren Özay ÖTÜRK ve ekibi seçimi kazanan taraf oldu. Öztürk’ün çalışmalarını yakından takip eden ve büyük destek verenlerden biri de babası İbrahim ÖZTÜRK oldu.  Baba Öztürk Gazetemize yaptığı açıklamada; “Edirne’nin değişime ihtiyacı vardı. Güzel bir seçim oldu. Oğlum ve ekibiyle gurur duyuyorum. Edirneliler hiç merak etmesin, En iyi hizmet dönemi asıl şimdi başlıyor. Tüm üyelere Oğlumu destekledikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Hayırlı Uğurlu olsun diyorum.” Dedi.

Seçkin ÖZTÜRK; “Borsamızda Güzel şeyler olacak, Bizi Takip edin”

Geçen dönem Mustafa Yardımcı’ya rakip olarak çıkan Seçkin Öztürk bu seçimde de mücadelesini Kuzeni Özay Öztürk ile devam ettirdi. Gazetemize yaptığı açıklamada;  Yıllar önce bu değişim olmalıydı. Mücadelemize süreç içersinde yılmadan hep devam ettik. Bugün bunun meyvelerini üyelerimizin verdiği destekle topladık. Edirne’nin önü açıldı.  Edirne gerçek bir vilayet olduğunu, Osmanlıya başkentlik yaptığını bu tecrübeli ekiple birlikte her gün hissettirecek. Bizi takip edin. Güzel şeyler olacak.” Dedi.

Edirne Süpürge Borsası Başkanı Feridun ÇATALÇEKİÇ;  “ Üyelerimiz Yapması gerekeni Yaptı”

Edirne Süpürge Borsası Başkanı Feridun ÇATALÇEKİÇ seçim sonrasında yaptığı açıklamada “ Üyelerimiz Yapması gerekeni Yaptı. Hepsine çok teşekkür ederiz. Biz bu seçimi onların sayesinde aldık.  Üyelerimizin hepsine sevgi ve saygı dileklerimi gönderiyorum” dedi.

DSC_6058AW000428

 187 total views,  2 views today

Next Post

Yardımcı Devri Bitti..! Ticaret Borsası Yeni Başkanı ÖZAY ÖZTÜRK oldu

     188 total views,  3 views today Edirne Ajans Haber MerkeziBufferemailFacebook0TwitterPinterest0LinkedinPrint
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp