Ticaret Borsasının 313.000 TL Temsili Gideri NEREYE GİTTİ ?

admin

AK Parti il Genel Meclis Üyesi Ali Soydan yaptığı yazılı açıklamada;  “Şubat ayı içerisinde  AK Parti Edirne İl Başkanı, 6-7 il yöneticisi, 1 ilçe başkanı ve 2 il genel meclis üyesinin de olduğu 25 kişilik bir grup olarak Umre ziyaretinde bulunduk.

14 Şubat günü gördük ki sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta sayın Yardımcı grupta hırsız ve dolandırıcı var diye bir paylaşımda bulunmuş. Umre grubunun yarısından fazlası AK Parti de görev alan insanlardan oluşmaktadır. Bu yalnızca şahsımıza değil partimize de yapılmış bir hakarettir. Grubumuzda tek bir hırsız ve dolandırıcı yoktur. Varsa sayın Yardımcı Mahkeme kararlarını açıklasın. Aksi halde kendisi hakkında yasal yollara başvuracağız.

Ama oda ve borsa seçimlerinin yaklaştığı şu günlerde bence sayın Yardımcı’nın açıklaması gereken başka şeylerde var;

313 BİN TL TEMSİL GİDERİ

Edirne Ticaret Borsası 2012 yılında 313 bin TL temsil ve ağırlama gideri yapmıştır. Bu paralarla kimler ağırlanmıştır. Bu meblağ Valiliğin temsil gideri kadardır.  Borsa; Valilikten daha mı fazla konuk ağırladı Edirne de?  Başkanın aile ve eş dost ağırlamaları bu meblağa dahil midir?

03 001

76.500 TL SEYAHAT GİDERİ

Borsa kesin hesaplarında 60 bin TL si yurt içi harcama olmak üzere toplam 76.500 TL seyahat harcaması görünmektedir. Yardımcı’nın Facebook sayfasını açtığımızda; kendisini bir havaalanın ya CIP yada VIP salonunda görüyoruz. Ankara ya; normalden tek farkı kristal bardaktan şampanya içmek olan; 1. sınıfta uçmak ve bedeli Edirnelilere ödetmek hak mıdır?

Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim kurulu üyesinin hesapları neden Edirne Borsasınca ödenir?

YARDIMCI PEYNİRLERİ

Çok doğal olarak Edirne Borsası, tanıtım için Edirne Sabunu, Edirne Peyniri, Edirne Badem Ezmesi ve Edirne Süpürgesi hediye eder. Lakin Edirne de onlarca peynir üreticisi varken; Borsa yalnızca para ödeyerek aldığı Yardımcı Peynirlerini hediye ediyor. Sayın Yardımcı diğer üreticilerin peynirlerini beğenmiyor mu? Onları Edirne Peyniri saymıyor mu? Yoksa asıl amaç Edirne’nin değil de Yardımcının tanıtımı mı? Bir kişinin başında bulunduğu kurumla ticari ilişki yaşaması ne kadar etik?

 

ET ENTEGRE- LİSANSLI DEPOCULUK

Edirne Ticaret Borsasının iki önemli yatırımı var. Edirne Et Entegre Tesisleri, borsa buraya ortak olmasına rağmen para ihtiyacı olduğunda bankadan faizle para alındı. Ama Edirne Lisanlı depoculukta Borsa kendi arsasını uzun vadeli olarak bu şirkete sattı. Arada tek fark var Entegreye Yardımcı ortak değil, depoculuğa ise ortak. Umreye gidenler hırsız dolandırıcıda; bunu yapanlar Allah’ın sevgili kulu mu Sayın Yardımcı?

 MECLİSE HESAP YOK

Edirne Borsası Meclisi, Genel Kuruldan sonra ki en üst organ. 1 Şubat 2013 tarihinde Genel Sekreterliğe hesaplar ve harcamalar ile ilgili bilgi soruyor.

Ve 4 Şubatta Genel Sekreter; Borsa Meclisine cevap veriyor, “talep ettiğiniz bilgi ve belgelerin verilmesi mümkün değildir”. Edirne Ticaret Borsası Meclisi dahi bilgi ve belgelere ulaşamayacaksa kim ulaşacak.

 

Sayın Yardımcı söylediğim her şeyle ilgili ben bilgi ve belgelere sahibim, talep edilen herkese sunmaya hazırım. 14 şubatta Facebook ta iftira atarken arslanlar gibiydin. Bunları da kamuoyu önünde arslanlar gibi cevapla. Korkak kediler gibi perde arkasına saklanma. Sende elinde ne belge varsa ortaya çıkar.” dedi.

 

Ali_Soydan 2yardımcı

 

 

 

 

 

 

 

 185 total views,  2 views today

Next Post

KUTLAMANIN ARKA YÜZÜ

Geçtiğimiz hafta sonunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları yapıldı. Bu kutlamalarda kadınlarımızdan örgütlü olanları kazanılmayan haklarını çağrıştıran açıklamalar yaparak seslerini duyurmak istediler. Bazıları ise bir araya gelerek eğlencelerle bu mutlu gününü kutladılar.  İnsan haklarının dahi tartışılır durumda olan bir ülkelerde kadın haklarımızın yeterli olduğunu iddia edemeyiz. Bu yıl 8 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp