Bostancıoğlu” Atatürk odasına ilgi büyük”

admin

Edirne Belediyesi Kültür Müdürlüğü personeli Sabahattin Bostancıoğlu  Atatürk odasında  yaptığı açıklamada; “Bugün 10 Kasım Atatürk’ün ölümünün 76. Yıldönümü. Belediye binamızda bulunan Atatürk Odasında Atamız Edirne’ye geldiğinde 4 gün, dört gece bu odada kalmış beşinci gün ise Menemen’de meydana gelen acı bir olay nedeniyle Edirne’den ayrılmıştı. Yine Atamızın Edirnelilerle görüştüğü bazı kararların alındığı salon da bugünkü Belediye Meclis Salonumuzdur.  Atatürk’ün odasında 1978 yılında zamanın Belediye Başkanı, elde mevcut atamızın orijinal eşyaları yanı sıra benzer eşyalar toplanmış o yıldan bu yana Atamızın Edirne’yi ziyaretinin 48, yılından bu yana da halka açık Atatürk odası bir müzesi haline getirilmiştir.

SABAHATTİN BOSTANCIOĞLU (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Her yıl özellikle Atamızın Edirne’ye geliş tarihi olan 21 Aralık gününde Tüm resmi, özel kurumlar, vatandaşlar öğrenciler buraya gelerek Atatürk odasını ziyaret ediyorlar biz de Edirne belediyesi olarak konu ile ilgili bilgilendirme yapıyorum” diyen Bostancıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü.

“Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim Kültür Örgütü UNESCO 1978 yılında yaptığı toplantıda 152 üyenin oybirliği ile 1981 yılının Atatürk yılı olarak kutlanmasına karar vermiştir. Kutlama gerekçesi ise şöyle açıklanmış’ Atatürk dünya barışı için çaba gösteren üstün bir kişidir.

SABAHATTİN BOSTANCIOĞLU (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Olağanüstü devrimler gerçekleştiren bir inkılâpçıdır. Sömürgeciliğe ve  yayılmacılığı karşı savaşan ilk liderdir. İnsan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, yaşamı süresince insanlar arasında ayrım gözetmeyen, bu konuda eşi olmayan bir devlet adamıdır .Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur”diyen UNESCO 1981 yılını Atatürk Yılı olarak ilan etmiştir.

 

 

 13 total views,  2 views today

Next Post

Halkımız gördüğüne inanır

Türk halkı; özellikle bölgemiz insanı, daha ziyade çiftçilerimiz, gözü ile görmediği bir şeye inanmak istemez. Her ne kadar kafalarına bazı ısmarlama fikirler sokulmak istense de buna inanmış görünür fakat şüphe ile bakar. Özellikle tarım ile uğraşan vatandaşlarımız çeşitli kurumların ürün çeşitliliği ve ilaçlama konusunda bugüne kadar çeşitli darbe yedi. Geniş […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp