BOYACIOĞLU, “sporseverleri perşembe günkü maça bekliyoruz”

admin

Edirne Belediyesi Edirnespor Kadın Basketbol Kulübü Başkanı  Murat BOYACIOĞLU   Radyo Su’da canlı olarak yayınlanan programa katıldı. Edirne Ajans Haber Müdürü Fikri YALIN’ın yönettiği programda konuşan BOYACIOĞLU Edirne Belediyesi Kadın Basketbol Takımının başarıları konusunda bilgi verdi. Trakya’da bir ilk olmanın Türkiye Kadınlar Basketbol liginde mücadele etmenin yanında Avrupa Kupasında da mücadele ettiklerini belirterek, “ Takımımız Türkiye Kupasında çeyrek finale yükseldi. Bize destek sağlayanlarla bu yola çıktık. Bizlere en çok desteği Belediye Başkanımız Recep GÜRKAN veriyor.Bizleri inanmaları sonucu bu zorlu yola baş koyduk.Yönetim Kurulumuzda birbirinden değerli arkadaşlarımız var.

BOYACIOĞLU, “sporseverleri perşembe günkü maça bekliyoruz”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu arada,  Sayın Valimiz, Gençlik ve Spor Müdürümüz, Emniyet Müdürümüz,  bizlere destek veriyorlar. Edirne için güzel bir birliktelik sağlıyoruz.

İKİ BAYRAMI BİR ARADA KUTLAMAK İSTİYORUZ.

Perşembe günü Avrupa Kupası maçı oynayacağız. Perşembe akşamı Edirne’de bir ilki yaşayacağız Cumhuriyet Bayramımızın olduğu gün. Burada yapacağımız maçı zafere çevirmek için taraftarlarımızı perşembe akşamı Mimar Sinan Salonuna bekliyor ve takımlarını desteklemelerini istiyoruz.

Maçımız önümüzdeki perşembe günü saat 18.00’de başlayacak. Bu maç sonunda Cumhuriyet Yürüyüşüne katılacağız. Rakibimiz Rusya Sibirya’dan dan Edirne’ye  geldi.  Maç gününe kadar konukseverliğimizi gösteriyoruz.

Ben Belediye Başkanımız yanında Belediye ailesine de teşekkür ediyorum. Ne yazı ki, Edirne Belediyesinin dışında ve bazı sponsorlarımız haricinde Ekol Hastanesi önemli işler yapıyor. Sadece Modavizyondan yan forma reklamı sağladık. Kendi firmalarımızdan birkaçı ile sponsorluk desteği oldu. Onun dışında kimseden maddi destek almıyoruz.

BU TAKIM ULUSAL DEĞERDE BİR TAKIMDIR

Bizler elimizdeki değerleri bilemiyoruz, sıkıntımız bundan. Bu takımımız ulusal bir değerdir. Türkiye’deki 14 kadın basketbol takımından biriyiz. Biz mücadelemizi sürdürüyoruz,  işimizin zor olduğunun bilincindeyiz. Çok az bütçe ile bu işi yapıyoruz. Bizim kurduğumuz takımın bütçesi ligin en düşük bütçesi. Biz buna rağmen daha fazla çalışıyoruz. Belediye, oyuncularımız ve yönetim ile uyum içinde bir aile gibi çalışıyoruz. Başarımızı görmeyenlerin takımımız hakkında olumsuz yaklaşımını kınıyoruz.

Bütçemiz oranında en iyi oyuncuları almaya çalıştık. Amerika Milli Takımından oyuncumuz var. Sırbistan Milli Takımından oyuncumuz var.Belarus ve Bosna  Milli Takımından oyuncumuz var.

Bu oyuncularımız ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Bizim biraz da motivasyona manevi desteğe ihtiyacımız var.

Bu ailenin en güzelliği geçen hafta görüldüğü gibi bin, bin beş yüz arasında seyirci karşısında oynadık.

Sporda yenmek ve yenilmek var. Şanssızlıkla yenildik. Bu yenilgiyi giderecek gücümüz var. Biz her şeyden önce salonumuzu seyircilerde doldurmak zorundayız. Bu Edirne’miz açısından çok önemli bir değerdir. Bu değeri kaybetmekle yüz yüzeyiz. Biz bunu istemiyoruz. Ligin en düşük bütçeli takımı ile bu başarılara imza attık.  Bizim desteğe ihtiyacımız var. Ne yazık ki, Edirne’den yeterince maddi destek alamıyoruz. Sağ olsun Belediye Başkanımız ile birlik ve beraberlik içindeyiz. Bu beraberlikle başarılı olmaya çalışıyoruz. Bunu başardığımız için en çok seyirciyi salonumuza çekiyoruz.  Bundan önceki sezon için Belediye Başkanımıza şunu söylemiştim “ Biz bir önceki yıl Galatasaray’dan sonra ikinci iyi takım olmuştuk.  Bu yıl da daha önlerde yer alarak, başarımızı kanıtlayacağız” dedim. Bunu başarma azmi içindeyiz” diye konuştu.

 

 

 

 108 total views,  2 views today

Next Post

Trakya Alman Kütlür Derneği kursiyerlerine sertifika

              Talatpaşa Mahallesi İlhan Koman Kültür Merkezinde düzenlenen Almanca Dil Kursunu bitiren öğrenciler törenle sertifikaları verildi. Törene  Trakya Alman  Kültür Derneği  Başkanı Halil  Türkan, Belediye Kültür Müdürü Hasan ,  Dernek  Başkan Yardımcısı  Franziska  Schleyer, üyeler  Mukadder Seyhan Yücel, Aykut  Haldun ve Canan Küloğlu , […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp