Bozkurt, “Ata’mızı sonsuza kadar gönlümüzde yaşatacağız”

admin

Oktay Bozkurt

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP Edirne İl  Başkanı Oktay Bozkurt Atatürk’ün ölüm yıldönümü ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bıraktığı eserin büyüklüğünün ve sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Ulusu, bağımsızlık savaşımızın önderi, lâik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk’ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir.

“Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerini inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint’ten, Mısır’dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur.”diyen Ata’mıza kendisini unutmadığımızı ve ektiği tohumların her şeye rağmen her sabah yeniden yeşerdiğini, minicik ve gencecik kalplerin Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk sevgisi ile çarptığını söylemek en büyük mutluluğumuzdur.

Çağdaş Türkiye’nin kurucusu, büyük devrimci ve devlet adamı Atamızın aramızdan ayrılışının 76. yılında, bir kez daha saygı, sevgi ve şükranla anıyorum.”dedi.

 

 186 total views,  2 views today

Next Post

ÖLÜMÜNÜN 76. YILINDA ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ

            Ulu önden Atatürk’ün aramızdan 76 yıl önce  ayrıldı.  Aradan  bir insan ömrünü aşkın  süre geçmesine  bazı liderlerin heykellerinin yıkılması isimlerinin silinmesine  rağmen Atatürk sevgisi ihsanlarımızın kalbinde artarak  devam ediyor. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yanında birçok sömürge ülkenin kurtuluşu için ilham kaynağı olan Atatürk’e  bağlılığımızı kalplerimizden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp