Bozulan yollar onarılmayı bekliyor

admin

 

 

Edirne’de su arızası nedeniyle kazılıp üstü toprakla kapanan bazı sokak yolları onarılmayı bekliyor. Koca Sinan Mahallesi’nde  Cumhuriyet karakolu ile Ekol Hastanesi arasında bulunan Büyük göze sokak üzerinde yaklaşık olarak  2 ay önce  yol üzerinde meydana gelen su patlağı vatandaşlar tarafından Edirne Belediyesine bildirilmiş ve kısa süre içinde Edirne Belediyesi ekipleri  Su patlağının bulunduğu alanı kazıp onarımı yapmıştı. Su patlağı nedeniyle Yolun kazılan bölümünün üzerinin toprakla örtünmesinden dolayı sokak yolunda çökme meydana geldi.  Aradan 2 ay geçmesine rağmen  kazılan alanın kilit taşlarıyla döşenmemesi  yol üzerinde çukur oluşmasına neden oldu.  Edirne’nin merkezinde böyle bir görüntünün oluşması mahalle sakinlerini rahatsız ediyor ve araç sahiplerine de zor anlar yaşatıyor.  Araçların tabanı kazı yapılan alanın yanından geçerken yere vuruyor.

 

 

Özellikle gece bu bölgeden  geçen  Arabalarının altının çukura girip vurduğunu ifade eden araç sahipleri ileride daha büyük zararların oluşmaması için yetkililerin en kısa sürede  kazılan yeri eski haline getirmesini istiyor.  Fatih Mahallesi’nden Başlayıp Koca Sinan Mahallesine kada devam eden Yürüyüş yolu güzergahı üzerinde bulunan yolun bu görüntüsü başta  yürüyüş ve spor  yapan mahalle sakinlerini de rahatsız ediyor.

 262 total views,  2 views today

Next Post

Yeni mahsul süpürge teli Borsa'da

                             2017–2018 hasat sezonunun ilk ürünü olan yeni mahsul Süpürge Teli satışa arz edilmek üzere Edirne Ticaret Borsası’na (ETB) getirildi.             Edirne Elçili Köyünden Fedai Cihangir’e ait 83 kg. süpürge teli, üyemiz Efgan Döşlüoğlu tarafından 5,33 TL/kg fiyat […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp