Bu Kirliliği Kim Önleyecek

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Merkez Mithatpaşa Mahallesi sınırları içinde Osmaniye Caddesi Babademirtaş Mahalle Muhtarlığı karşısındaki inşaat kazısı çöplük durumuna gelmiş. Yardımsever bir vatandaş tarafından Edirne Kızılay’ına bağışlanan eski tarihi bina Kızılay tarafından gerekli başvurular yapılarak yıktırıldı. Amaç harabe halindeki binanın yerine halkın yararına bir bina yaptırmaktı.
kızılay_çöplüğü

Binanın yıkımı sonrasında Kızılay ile anıtlar kurulu arasındaki itilaf sonucu inşaatın temeli aylardır bekletiliyor. Yasal engel gösterilerek inşaatın yapımına izin verilmiyor.

Mahalle sakinleri bina temelinin çevresi sarılı olmasına karşın çevreden atılan çöplerle çöplük haline dönüştüğünü çevreye kötü kokuların yayıldığını belirterek: “burası Edirne’nin merkezinde olan bir yer her gün yüzlerce yerli ve yabancı turist buradan gelip geçiyor. Bu çirkinlikleri görüyor. Yetkililerin bu konuda gerekli önlemleri almalarını kirliliğin önüne geçmelerini bekliyoruz” uyarısında bulundular.
kızılay_çöplüğü_kapak

 

 126 total views,  2 views today

Next Post

BAYANLARIN HAKLARI LAFLA ALINMAZ

Erkekler ve bayanların bulunduğu toplantılarda bakıyorsunuz erkekler toplantıya katılan bayanlara iltifat gösterip akılları sıra değer verdiklerini kanıtlamak isterler. Onlara toplantılarda özel yerler verir aşırı hürmet gösterirler. Böyle saygılı davranmaları kuşkusuz önemli bir gelişme. Peki, bayanlarımız Edirne’deki odalarımızda, demokratik kitle örgütlerimizde ne kadar temsil ediliyor. Bugün böyle görevde olan kaç bayanımız […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp