BU KİTAPLARI ÇALABİLİRSİNİZ

admin

Edirne Belediye Başkanı  Recep Gürkan, Edirne merkezde 20 durağa mini kitaplıklar koyduklarını belirterek, “Dünyada hırsızlık olmayan tek şey kitap çalmaktır. Kitap çalmak hırsızlığa girmez. Bu kitaplıklardaki kitapları çalabilirsiniz” dedi.

                Edirne Belediye Başkanlığı öğrencilerin ve vatandaşların kitap okuma alışkanlığını arttırmak adına örnek bir davranışa imza attı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla kent merkezinde 20 durağa mini kitaplıklar kuruldu. Kitaplıkların tanıtımını yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, duraklardaki kitaplıkların sayısının giderek attıracakları söyledi.

Dünyada hırsızlık olmayan tek şeyin kitap çalmak olduğunu ifade eden Başkan Gürkan, “Kitap çalmak hırsızlığa girmez. Bu kitaplıktaki kitapları çalabilirsiniz. Herkes istediği gibi kitap çalabilir” diye konuştu.

Kitaplıklara ilk kitapların Edirne Belediyesi tarafından konulduğunu belirten Başkan Gürkan, “Duraklardaki kitaplıklara ilk kitapları biz koyuyoruz. Ama süreç içerisinde öğrenciler buradan kitapları alarak, okuyacak ve tekrar yerlerine bırakacak. Dünyanın en değerli hazinesi bilgidir. Bilgi sahibi olabilmeniz için de mutlaka ve mutlaka okumanız gerekiyor.  Okumanın en iyi yolu da kokusunu alarak kitap okumaktır, dokunarak kitap okumaktır. Anlamayı kolaylaştırır ve hızlandırır. Kentimizde hem okuma oranının yükseltilmesi hem de kentimizin entelektüel düzeyinin yükseltilmesi adına bu projeyi hayata geçirdik. Edirne zaten okuyan bir kent; bunu kitap fuarlarında da görüyoruz. İnanıyorum ki bu proje şehrin bütün okurlarına, yazarlarına destek olacak, katkı sağlayacak. Bütün Edirnelileri bu projeye katkı vermeye davet ediyorum. Ellerindeki okumuş oldukları, bir kenarda duran kitaplarını ki kenarda duran kitap hiçbir işe yaramaz; okumuş oldukları kitapları bu kitaplıklara bırakırlarsa başkalarının da okumasına yol açmış olurlar. Böylece bizim kitabımız onlarca, yüzlerce kez el değiştirerek birçok insana destek olmuş olur” dedi.

Gürkan, ayrıca  üniversite öğrencisi olan Yaren Simitçioğlu’na Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Nutuk’ isimli kitabını hediye etti.

                Üniversite öğrencisi olan Yaren Simitçioğlu da bir öğrenci ve kitapsever olarak bu projeyi çok güzel bulduğunu söyledi.

 91 total views,  2 views today

Next Post

Söz verdi ve Yaptı "ÇEŞMEDEN İLK SUYU BAŞKAN GÜRKAN İÇTİ"

Altyapı çalışmalarına kentin en sorunlu mahallesi olan Kocasinan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nden başlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  içme suyu şebekesi ilk yenilen yer olan Leylak Apartmanı’na konuk oldu. Başkan Gürkan, çeşmeden ilk suyu içerek, “Suyumuzun kalitesi o pet şişelerde satılan sulardan daha kaliteli” dedi.                 “Söz verdik; yapıyoruz” diyen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp