“Bu seçim, 40 yıllık dükkânını kapatmak zorunda bırakılan esnaf ile rantiyeciler arasında olacaktır”

admin

Demirkıran,

“Bu seçim, 40 yıllık dükkânını kapatmak zorunda bırakılan esnaf ile rantiyeciler arasında olacaktır”

Cadde cadde, Sokak sokak, Çarşı – Pazar … dolaşarak her kesimden esnafımızı ziyaret eden Saadet Partisi Edirne Milletvekili adayları Ali Demirkıran ve Mansur İriş, geçtiğimiz günlerde Edirne’nin Organik Ürün pazarı esnafını ziyaret etti.

Üç yıl kadar önce girişimci ve üretici kadınlarımızın kurduğu pazarda, kendi üretimleri olan köy ekmeği, bal, peynir, yumurta, el işi ürünleri ile organik sebze ve meyve … gibi ürünler pazarlanıyor.

Ürün fiyatları diğer pazarlara göre biraz pahalı da olsa yetişmesinde kimyasal maddelerin kullanılmamış olması, insan sağlığı bakımından önem taşıması ayrıca bu sebze,  meyve ve ürünlerinin raf ömrünün diğerlerine göre daha uzun olması ile lezzeti farkı ortaya koyuyor.

Bu girişimi örnek göstererek ülkemizde çok çeşitli imkânların olduğuna dikkat çeken Ali Demirkıran, “Bizim insanımız girişimci ve çalışkan. Sadece teşvik, yol göstermek ve desteklemek gerekiyor. Ama mevcut iktidar rantiyeyi desteklemekten esnafa sıra gelmiyor” şeklinde konuştu.

Esnafın yeterince korunmadığına da vurgu yapan Demirkıran, “ülkemizde her geçen gün onlarca, yüzlerce esnaf dükkânını kapatmak zorunda kalıyor.  Buna mukabil AVM ve Zincir Marketler sürekli çoğalıyor. Onun için bu seçim, 40 yıllık dükkânını kapatmak zorunda bırakılan esnaf ile rantiyeciler arasında olacaktır” dedi.

 

 106 total views,  2 views today

Next Post

‘Ulaşılabilir vekil’ adayları

Hafta sonu yapılacak seçimler öncesinde AK Parti Edirne İl Teşkilatı’nda ziyaretler hız kesmeden devam ediyor. Önce Ticaret Borsası’nı ziyaret eden partililer daha sonra sırasıyla Trakya Birlik, Tarım İl Müdürlüğü ve Tapu ve Kadastro XIV. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler.                 Ziyaretlerde geçmiş ve şimdiki dönem milletvekillerine ulaşma konusundaki zorluklar AK Partili […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp