Bu Seçim Başlangıç Olmalı

admin

Bugüne kadar halkımızın ve Edirne’nin birlik ve beraberliğinden yana olan herkesin yakındığı ortak bir konu var “ bir türlü önü alınamayan Edirne’de kurum ve kuruluş yöneticileri arasındaki kavga “ Bunun bir türlü önüne geçilemedi. Her ne kadar biz kavgadan yana değil barışı savunuyoruz denilse de bunun böyle olmadığı ortada.

Hangi toplantıda Edirne’deki demokratik kitle örgütlerini bir arada görebiliyorsunuz. Böyle bir toplantı yapılsa da bakıyorsunuz bir mazeret bulup bu toplantıya katılmamak için bir mazeret uyduruyorlar. Kurumlarımızın genel kurullarında bugüne dek Edirne’de demokratik kurulların bir araya gelmeleri tek amaç etrafında toplanmaları konusunda uyarıcı bir talep görülmedi.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olan Sanayici Özay Öztürk adaylığını açıkladığı basın toplantısında bu konunun üzerinde özellikle durdu. Hatta “Kavgalı eve kız vermezler” diye benzetme de yaptı. Bu söz aslında Bizim ilimizdeki kitle örgüt temsilcilerinin tanımlamasına tıpa tıp uyan bizi tanımlayan bir benzetmedir.

Bu konudan devamlı şikâyet edilir birlik ve beraberlik vurgulanır bu dağınıklıktan yakınanlar çok.

Fakat Edirne yarına ortak noktada buluşma bölgemizin bugüne kadar çözümlenemeyen sorunlarında ayni noktaya vurma zamanı geldiğinde bu beyleri ara ki bulasın.

Buradan açıkça söylüyorum. Bugüne kadar Edirne’de demokratik kurum temsilcilerini ayni karede görüntüleyen, ortak kararda imzası olan bir toplantı göstersinler. Gösteremezler. Herkes ne yazık ki koltuğunu koruma peşinde. Kentin menfaatinden çok, makam menfaati ön plana çıkıyor.

Bu işi en iyi ben yaparım makamımda kalmak için her yolu denerim deniyorsa aday olma yolları kapatılmak isteniyorsa oradan birlik beraberlik çıkmaz.

Özay Öztürk’ün bu birlik ve beraberlik çağırısını ciddiye alınması gerektiği kanısındayım. Edirne’de bundan böyle bu kısır çekişmeler küçük hesaplar bir yana bırakılmalı kentimizin yararına olacak sorunlar ön plana çıkarılmalı.

Buna acil olarak ihtiyacımız var. Edirne bazı hizmetlerden mahrum bırakılıyor. Bunu herkes dile getiriyor. Kentimize yeterli oranda hizmet gelmiyor, Edirne sıradan bir Anadolu kenti haline geldi. Herkes “ Edirne modern kent insanları çağdaş burada tam bir Avrupa görünümü var” diye süslü sözler söylüyor, fakat bu sözler ruh bulmuyor orada kalıyor. Kentimiz insanlarının birlik ve beraberliğinin sağlanması için zaman geldi geçiyor. “Edirneliler bir araya gelemez bir biri ile kavgalıdırlar” sözlerini boşa çıkarmalıyız.

Böylece bizi yanlış olarak tanımlayan kötü propagandaya alet eden çevrelere gerçek yüzümüzü ve gücümüzü göstermek zorundayız.

Edirne’nin dünya kenti olması yolunda hepimize görevler düşüyor. Özellikle de başta siyasilerimiz, meslek kuruluş temsilcilerimiz olmak üzere el ele, omuz omuza vermek zorundayız. Bize ancak bizden fayda olabileceğini kafamıza sokmalıyız.  Bugüne kadar olduğu gibi bazı yerlerden ve kişilerden beklenti içinde olursak daha çok bekleriz.

ORASI KURU TEMİZLEME YERİ

İktidar partisine mensup bir milletvekili arkadaşları ile birlikte bir şehrin caddesinde gezintisi sırasında bir vitrinin önünde durup pantolon 5 lira, gömlek 2 lira, ceket 10 lira etiketlerini görünce yanındakilere” Bakınız bazıları ülkede pahalılık var diye yakınıyorlar. Aslında pahalılık filan yok fiyatlar ne kadar ucuz 5 liraya pantolon 10 liraya ceket satılıyor” demesi üzerine yanındaki partili arkadaşı kendisini uyararak” Milletvekilim o gördüğünüz fiyat etiketleri kuru temizleme evindeki etiketler sizi yanıltmasın diye uyarıda bulunmuş. 

 113 total views,  2 views today

Next Post

Askıda Ekmek Projesine Destek

Edirne Belediye Başkanlığı’nın geçtiğimiz aylarda başlattığı “Askıda Ekmek” projesine hız kazandırmak için, Edirne merkezde ki okullarda destek veriyor. Edirne Belediye Başkanlığı’nın sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlattığı “Askıda Ekmek” projesi kapsamında, ihtiyaç sahibi vatandaşlar ücretsiz ekmek alabiliyorlar. Ve proje hayırsever vatandaşların desteği ile gitgide büyüyor. Projeye son olarak, Edirne Halkı’nın yanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp