“Bizim en büyük yatırımımız; geleceğimizin teminatı çocuklarımıza” diyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukları Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde buluşturdu. 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde çocuklar, illüzyon, sihirbaz ve kukla gösterileriyle birbirinden özel anlara tanıklık etti; sokak oyunları ile doyasıya eğlendi. Başkan Gürkan da çocukların bu mutluluğuna ortak oldu.

29 Ekim’de kapılarını açan Balkanların ve Türkiye’nin en büyük interaktif çocuk müzesi olan Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukların mutluğuna ortak oldu. Girişlerin ücretsiz olduğu müzeye aileleri ile birlikte gelen çocuklar doyasıya eğlenerek; birbirinden farklı aktivitelerle unutulmaz anlara tanıklık etti. 23 Nisan’da Saat:13.00 ile 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilen etkinliklerde İllüzyon Gösterisi, Sihirbaz Gösterisi, Halk Oyunları Gösterisi, Maskot Bando, Kukla Gösterisi, Animasyon Gösterisi sahnelendi. Ayrıca çocuklar geleneksel sokak oyunları ile doyasıya eğlendi. İp çekme yarışı, çuval yarışı, körebe gibi oyunlara kayılan çocuklar akranlarıyla buluşmanın mutluluğunu yaşadı.   Edirne Belediyesi tarafından çocuklara sürpriz hediyeler dağıtıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da çocukların bu mutluğuna ortak oldu. Gürkan, müzeye gelerek çocuklarla vakit geçirdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Gürkan, “Çocuklarımız Cumhuriyeti ilelebet payidar kılacak olan en değerli varlıklarımızdır. Bizim en büyük yatırımımız çocuklarımız oldu. Çocuklarımız için daha fazla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.