Bu uyarıya dikkat!

admin

fikri_yalin_kose           Edirne İl Genel Meclisinde yeni dönemde üç yıl süreyle görev yapacak   başkanlık, yardımcıları ve katip üyeler  için seçim yapıldı.

            Üstlendikleri görev nedeniyle İllerin parlamentosu konumunda olan İl Genel Meclisleri Şehrimizin kırsal kesimine  hizmet getirme açısından, özellikle köylere yapılacak hizmetlerde  çok önemli görevleri bulunmaktadır.

Onun için İl Genel Meclisinin başkanlığını üstlenecek kişinin de o denli önemi bulunmaktadır.

            CHP İl Genel Meclis üyesi Abdülaziz Çıkıkçı bu önemli görevi bundan önceki dönemde   olduğunca iyi  yönetti. Çıkıkçı  otuz yıla yakın siyasetin içinde olan  ve bu konuda birikimli bir siyasetçi.  Bugüne kadar Kendisi hakkında herhangi bir olumsuz yaklaşım şaibe   duymadık.

Kendisini uzun yıllardan bu yana  tanırım. Görevi  devrederken  yaptığı veda konuşmasında belirttiği gibi, “Koltuklar insana güç  almak için değil  güç vermek için  kullanılmalı.  Ben bugüne kadar her türlü engellere karşın dik durmayı başarın bir siyasetçiyim “  bu bir anlamda  uyarıcı  sözler.

Çıkıkçı’nın konuşmasındaki bu sözleri   çok önemli.  Dilerim  İl Genel yeni görev alanlar, Çıkıkçının dikkat çektiği  ilkeler doğrultusunda bölge insanlarımızın yararına  görev yaparlar.

İl Genel meclisinde başkanlık seçiminin senden benden tartışması sonucu yapıldığı  iddiası var.

            Özellikle  İl Genel Meclis Başkanının Edirne merkezden olmasında ısrar edilmiş.

Bu gerekçe ne kadar yeterli olacak, onu zamanla göreceğiz. Unutmayalım ki, Edirne’nin iki büyük ilçesi var,  onların da siyasi ağırlığını dikkatten uzak tutmamak gerekir.

Bu tür görevleri üstlenen kişilerin yapacağı yanlışlıklar ve siyasi hatalar sonunda  partiye mal edilir.

Böyle bir durumun olduğunu veya olacağını iddia etmiyorum. Günümüzde  her  siyasi parti birbirinin açığını arıyor.

            Yapılan hizmetler bir anlamda partinin performansını da yansıtacak.

Özellikle seçimin yaklaştığı dönemlerde İl Genel Meclisinin görüntüsü ve faaliyetleri daha da tartışılır hale gelecek.

            İl Genel Meclisinde CHP’nin çoğunluğu olsa da, AK Parti ve MHP üyeleri her zaman yapılan çalışmaları yakından takip edecek.

Bu partilerin seçilen üyeleri bu yönde deneyimli kimseler.

            Çıkıkçının döneminde çalışmalarda bir açık bulunamadı. Eski başkanın da arzuladığı gibi aynı çizgide ve ilkeler doğrultusunda devam etme dileği gerçekleşir.

Zira  bu görevde olanlar  partilerin en  üst seviyede  temsilcisi konumunda,  onun için fikir ve bilgi bakımından donanımlı olmaları gerekir. Yöneticilerin bu konuda da duyarlı olmaları zorunludur.

TANRIKULU’NA TEŞEKKÜRLER

Murat Mahallesi 500 Evler semtindeki Uluğ Turanlıoğlu sokağının adının yanlışlıkla Ulu Turanlıoğlu olarak yazıldığını köşemde ve haberlerimizde gündeme getirmiştik. Bazıları bir harf bu kadar önemli mi diyebilirler.

            Bunun için Uluğ Turanlıoğlu hocanın kim olduğunu bilmemiz gerekir. Uluğ hoca Edirne Lisesinde uzun yıllar Edebiyat hocalığı yapan Edirne sevdalısı bu konuda şiir kitapları bulunan bir eğitimci.

Hocanın  şu anda  Edirne’de yüzlerce öğrencisi var. Bu sokaktan gelip geçenler Uluğ beyin ön adının Ulu olarak yazılması konusunda şikayette bulundular. Ben bu yakınmaları satırlarımda gündeme taşıdım ne yazık ki dikkate alan olmadı.

Sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Dr Ertuğrul Tanrıkulu’na  konuyu ilettim. Sağ olsun tabelayı değiştirtmiş kendisine bu duyarlılığı nedeniyle teşekkür ederim. Yalnız. Bu isim yanlışlığı sokağın kayıtlı olduğu yerlerde de mevcuttur aynı düzeltmeyi oralarda da yapılması gerekir.

MERKEZ KÖYLER DE YARARLANMALI

Edirne Belediye Başkanlığınca kadınlarımız için tarihi yerleri gezi programı düzenlendi.  Bu gerçekten yararlı bir etkinlik. Edirne’de yaşayıp kentimizin tarihi güzelliklerini tanımayan binlerce insanımız var.

            Dileğim o ki, Bu türde tarihi eserlerin tanıtım programı Edirne merkez köyleri için de düzenlenir. Bu haberin yer almasından sonra köy muhtarlarımızdan bu yönde talep oldu.

Edirne Belediyesinin öncülüğünde Edirne merkez köylerindeki kadınların katılacağı bir tarihi eserle tanıtım programının yapılması gerçekten faydalı olur.

            Çanakkale savaşlarının yapıldığı alan gibi açık hava müzesi konumunda olan Edirne’nin de tarihi yerlerinin halkımıza tanıtılması gerekir.

İnsanlarımız başka yörelere gittiklerinde ilinin tarihi güzelliklerini oralarda tanıtacak bilgi birikimine sahip olurlar. Yetkililerin bilgisine sunarım.

 

 73 total views,  2 views today

Next Post

7-13 Nisan Sağlık Haftası etkinlikleri

            Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre;Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Anayasa’sı 7 Nisan 1948 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu nedenle her yıl 7 Nisan Dünya Sağlık Günü olarak, 7-13 Nisan tarihleri arası da Sağlık Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu tarihlerde halk sağlığı ile ilgili bir konu seçilerek, bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp