Budak, “Birlikte Edirne’nin geleceğini kuracağız”

admin

Eski AK Parti milletvekili Prof Dr. Necdet Budak AK Parti İl Merkezinde düzenlediği basın toplantısında 7 Haziranda yapılacak milletvekili seçimlerinde partisinden Edirne Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. Budağın aday adaylığını açıkladığı toplantıya katıldı. Toplantıda konuşan Budak;

Edirne’nin ilkler şehri olduğunu, her bir noktasının tarih koktuğunu, Edirne’nin Osmanlı Tarihinde çok renkli ve önemli bir merkez olduğunu belirterek şunları kaydetti.  Edirne’miz Osmanlı Devletinin vazgeçilmeziydi. Bugün Türkiye Cumhuriyetinin de gözbebeğidir. Edirne gerçek anlamda Balkanların merkezidir.

Necdet Budak açıklama (4)

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul’un fethi ve milli mücadele bu topraklardan yeşermiştir. Dinlerin, tarihin, kültürlerin,  üç nehrin buluştuğu yerdir. Burası, Balkan halkının ortak tarihinin olduğu yerdir.

Birçok işgal yaşayan, Balkan Savaşlarında yerinden yurdundan edilen bir ecdadın torunları olarak bizler için devlet çok önemlidir. Bizler devlete her zaman sahip çıkmayı kendimize görev edinmişizdir. Bundan böylede hep böyle olacaktır.

Bu anlamda Edirne’de siyaset başta olmak üzere diğer alanlarda yaşanacak olumlu iklimin, içinde yaşadığımız önemli süreci de etkileyeceğini düşünüyorum.

Edirne ilindeki sonuçları Ülke genelinde yaratacağı pozitif etki açısından önemli görüyorum.

Ülkemizin için de Edirne’mizin için de gelecek ardına kadar açık. Ancak bu bizim ve hepimizin bugün, yarın ve ertesi gün neler yapacağımıza bağlı.

Şunun özellikle altını çizmek isterim ki, sizlerin duygularına önem veren, isteklerinize kulak veren, vereceğiniz emaneti her zaman namusu gibi taşıyan, seçim bölgesinin çıkarlarını savunan insanları temsilciniz olarak seçmeniz, bir Edirneli olarak benim için de çok önemlidir.

İnsandan anlamayan ve onlara ilgi duymayanın zaten siyasetçi olamayacağı açıktır. Politikacı insanlarla bir arada olmayı, iletişim kurmayı bilmelidir. Allah nasip eder, sizler de destek ve dualarınızı eksik etmezseniz, emin olunuz ki bundan önce olduğu gibi bundan böyle de her zaman bu anlayış içerisinde olacağım.

MİLLETVEKİLLİĞİM BİTİNCE HALKIMDAN KOPLADIM

Hepinizin bildiği gibi, Edirne milletvekili olduğum dönemlerde ilçeleri, beldeleri, köyleri yaz-kış demeden sürekli ziyaret ettim. Çünkü sadece masa başı çalışmanın ve tespitlerin yeterli olamayacağını, bizzat insanlarla yüz yüze görüşerek, konuşarak onları daha iyi anlayabileceğimizi, sorunlarını çözebileceğimizi biliyordum. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, terleyen, çalışan, gayret eden biri olmaya her zaman özen gösterdim.

Necdet Budak açıklama (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bazı arkadaşlarımın şu ifadesi de hala hafızamdadır. Milletvekilliğin bitince gündemden de insanların kalbinden de düşersin. Ancak gördüm ki, insanlarımızın kalbinde öyle yer edinmişiz ki, gördüklerinde selam verip, hal hatır soruyorlar. Bu benim için gerçekten çok değerlidir. İtibar ve sevgi kolay kazanılmıyor.

Bu nedenle, Edirnelilerin, değerlerini ve çıkarlarını tam olarak savunacak, projeleriyle konuşacak, Edirne’nin ve insanlarımızın Ankara’da sesi, kulağı ve gözü olacak adayı seçeceğine, Ankara’ya göndereceğine ve böylece en isabetli tercihi yapacağına tüm kalbimle inanıyorum.

Ben tüm bunları sizlere vaat ediyorum. Geleceğe birlikte el atacağız, yakalayacağız. Birlikte el ele vererek, omuz omuza vererek yürüyeceğiz.

Gülün bile dikeni az su verildiğinde, az sevildiğinde çoğalırmış. Tüm kalbimle inanıyorum bizler çoğu zaman birbirimize batırmak için hazır tuttuğumuz dikenlerimizi birbirimizi severek azaltıp, yok edeceğiz. Bizler bunu başarabiliriz, bu değer ve ahlak anlayışı bizim inancımızda, kültür mayamızda var.

İNSANLARA EN İYİ HİZMET SİYASETLE YAPILIR

Aslında insanlara hizmet etmenin bir yolu da siyaset ve milletvekilliğidir. Büyük bir hizmet sahasıdır. Ancak benim için tek yolu da olmamıştır. Şöyle ki, gerek bir bilim insanı olarak yaptığımız hizmetler, gerekse milletvekilliğim bitmesine rağmen, TEPAV ve Edirne’deki sanayi ve ticaret odaları, ticaret borsalarımız ve STK’ların içinde bulunduğu ve Edirne’mizin geçmişi, mevcut durumu ve geleceğini kuşatan bir bakış açısıyla hazırlanan yerel kalkınma stratejisi  projesini hep birlikte hayata geçirmiş olmamız bunun bir göstergesidir.

Necdet Budak açıklama (3)

 

 

 

 

 

 

 

Çünkü Edirne, benim toprağım. Sevdamdır. Ayrıca başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve bakanlarımızın destekleriyle iki dönem milletvekilliği yaptığım Edirne ilimiz, Hükümetimizden son 12 yılda önemli yatırımlar almıştır.

 

Yine Edirneli hemşerilerimin yaşam koşullarını iyileştirecek projeleri dün olduğu gibi bugünde hep birlikte yeniden hayata geçirebiliriz.

Ülke olarak önümüzde bekleyen sorunları hep birlikte çözmemiz halinde, dinamik ve gelişen genç nüfusumuz ile geleceğimiz parlaktır.

Edirne’nin kalkınması ve gelişmesi, bölge halkının refahının artırılması için çaba gösteren biri olarak Allah takdir ederse ve eğer Başbakanımız, parti yönetimimiz ve Edirne’li hemşerilerim uygun görüp, isterse yine Ülkem için Edirne için çalışmaya, hizmete hazırım.

Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Olamaz da. Asıl olan hak yolunda, halka yapılacak hizmetin vazgeçilmez olduğudur. Allah izin vermeyince hiçbir şey de olmuyor. Herkese eşit sevgi ve mesafeyle yaklaşmayı benimseyen, insan odaklı çalışmayı şiar edinen bir kardeşiniz olarak, AK Partinin hizmet bayrağını yeniden Edirne’ye dikmek için yola çıkıyorum. Bu hizmet bayrağının dalgalanması için elimden gelen her şeyi yapacağım.

Necdet Budak açıklama (2)

 

 

 

 

 

 

 

Allahın izniyle çıkacağımız yol, hak yoluna, bu yol da insanlarımıza ulaşıyorsa, yolda insanlarda bizimdir.

Bizim ortak paydamız Ülkenin refahı mutluluğu ve geleceğine umutla bakabilmesidir.

Bu idealleri ve düşünceleri gerçekleştirme hedefi, benim toprağıma, Ülkeme, Edirne halkına olan boynumun borcudur. Dolayısıyla da Edirne siyasetinde yeniden Necdet Budak’ın varlığı ancak ve ancak bu nedenlerden dolayı olabilir. Allah yardımcımız olsun.” Dedi.

Budak daha sonra özgeçmişi konusunda bilgi verdi.

 

 

 2 total views,  2 views today

Next Post

AK Parti’de ilk kadın aday adayı

                AK Parti Edirne Milletvekilliği için  ilk  kadın aday adayı  Eski Sağlık Müdürü Hatice Gül oluyor. Gül aday adaylığını  16 şubat 2015 Pazartesi günü saat 11.00 AK Parti İl merkezinde düzenleyeceği basın toplantısı ile açıklayacak. Gül Siyasi partiler arasında  bugüne kadar aday adayı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp