“Buğday’daki Düşük Fiyatları Ayçiçeği’nde Görmek İstemiyoruz!”

admin

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı yeni çalışma dönemin ilk Aylık İl Divan Toplantısını Pazar günü yaptı.

Toplantıya, İl ve ilçe Teşkilatlarının birim başkanları katıldı. Toplantıda, önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar konusunda bilgi veren il Başkanı Ali Demirkıran, yılsonuna kadar tüm ilçe kongrelerinin tamamlanacağını açıklayarak, “yeni çalışma dönemine daha güçlü bir teşkilatla gireceğiz” dedi.

saadet partisi (1)

İlçe Başkanlarının görüşülen konularla ilgili dilek ve temennilerinin de alındığı İl Divan Toplantısına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş de katıldı. İriş yaptığı konuşmada gündemdeki konulara değinerek, “Milli Görüş iktidarından yoksun bir Türkiye’de ne yazık ki, huzur ve refahtan söz etmek mümkün olmuyor” dedi.

İktidarın tarım politikalarını eleştiren Mustafa İriş, “ Bu yıl buğday verimleri ortalamaların üzerinde oldu. Ama özellikle Edirne’ deki düşük fiyatlar çiftçimizi mağdur etmiştir. Bölgemizdeki buğday alım fiyatları Türkiye ortalamasının 15-20 kuruş altında seyretti.

Bunun için çiftçimiz ürünün bolluğuna bile sevinemedi. TMO bu yıl müdahale fiyatı açıklamadığı gibi ürün alımı da yapmadı. Şimdi de ayçiçeği hasadı başladı. Çiftçimiz ayçiçeğinde de aynı sıkıntıları yaşamak istemiyor.  AKP çiftçiyi yüksek girdi maliyetleri ile perişan etmiştir. Malını satınca zarar eden çiftçi açığını kapatmak için banka kredilerine mahkûm olmuştur. Her çiftçi birliklere, kooperatiflere hatta 3-4 bankaya borçlu. Hükümetin yanlış tarım politikaları sebebiyle borçlar giderek artırıyor. Bu yıl ayçiçeğinde yüksek verim alınacak. Verim artışının yanında ürününde para yapması ile çiftçimizin sıkıntılarından kurtulmasını temenni ediyoruz. ”dedi.

saadet partisi

 163 total views,  2 views today

Next Post

Köy Yollarından, Akıllı Sayaçlara

Edirnenin 254 köyüne 40 yıldan buyana yol yapılmakta, yapılanlar da tamir edilmektedir. Yollarımızın seyir defteri incelendiğinde, ilk yirmi yılda daha kalıcı yollar yapılmış, seksenli yılların sonlarından itibaren bazı köy yolları asfaltlanmaya başlanmış son yıllarda da bazı yollardan gidilemez olmuş ve tamir için köylüden katkı payı istenmektedir. Bu da yasal değildir, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp