Bülent Şahinşah adaylık sorusuna cevap verdi

admin

Göreve geldiği ilk günden itibaren ilçede yatırımlarına aralıksız olarak devam ederken diğer taraftan da Belediye’nin borçlarını hızlı bir şekilde ödeyerek bölgenin Borçsuz Belediyesi olma unvanını alan Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah gündeme özel açıklamalar yaptı.

Edirne Ajans Medya Grubunu makamında ağırlayan Başkan Şahinşah;  Muhabirimizin, “Yaklaşan 2019 seçimlerinde yeniden aday mısınız?”, sorusuna net cevap vermeyerek, Şahinşah’ın, Büyük hedeflerinin olduğunu tespit ettik.

“Edirnespor ile Lalapaşa Aynı ligde oynayacak”

Spordan ekonomiye, Altyapıdan ulaşıma bir çok alanda İlçede yapılan çalışmalar hakkında bilgile veren Şahinşah;  200 bin nüfuslu Edirne ile 2 bin nüfuslu Lalapaşa çok yakında aynı ligde oynayacak. Bu başarı da bize ve ilçemize ayrı gurur veriyor dedi.

Şahinşah;  Lalapaşaspor kulübümüz çok güzel bir yönetim ve iyi bir takımla tarihinde ilk defa süper amatör kümeye çıkmıştır. Hedefimiz önümüzdeki yıl Bal ligine çıkıp Edirnespor’la aynı ligde top oynamak istiyoruz.

“Lalapaşa Belediyesi’nin borcu yoktur”

Lalapaşa Belediyesi’nin şu an itibarıyla kişilere herhangi bir borcu yoktur. Ödemelerimizi günü gününe yapmaktayız. Personele maaş borcumuz yoktur.  Bunun yanında Belediye olarak Eğitime önemli katkılarımız olmaktadır. 2 bin nüfuslu ilçemizde  Organize Sanayi bölgesi ile ilçemizde istimlak çalışmaları başlamıştır. İçme su kuyumuzu bulduk. Proje çalışmalarımız bitmek üzere bu yık itibarıyla yeni içme su kuyumuz ve Lalapaşa’nın komple şebekesi yenilenerek sağlıklı bir içme suyunu kullanıma sunacağız.

Lalapaşa’da göreve geldiğimiz ilk günden bu yana 2 milyon lira borç ödedik. Mali disiplini sağlayarak bu günlere kadar geldik. Önümüzdeki dönemlerde Lalapaşa’nın girişinde üç şehitler ve köprüsünün bulunduğu yerde problemli bir 10 dönüm kadar yerimiz kaldı. Diğer bütün 25 dönüm yeri istimlak ettik. Büyük bir kent parkı projemiz var.

Lalapaşa’da bugüne kadar 2 adet Damperli kamyon, 2 adet Kazıcı-yükleyici kepçe, 1 adet Greyder’imiz oldu.  Bu dönem içinde de Araç parkımıza yeni araçlar katmaya devam edeceğiz. Yine bunun yanında Havuzbaşı dediğimiz yerin kafeterya ve Restaurant çalışmalarımız olacak.   Bunun yanında futbol sahamızın çim saha olması yönünde çalışmalarımız var. Eski camimizde peyzaj çalışmalarımız olacak. ” Dedi.

Türki Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de devam eden Zeytindalı harekatı ile ilgili açıklama yapan Şahinşah; Ülkemizin başarılı bir şekilde devam eden Afrin harekatında şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlık diliyoruz. “ dedi.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle de açıklama yapan Başkan Şahinşah; “Tıp alanında Çalışan bütün sağlık personelimize sağlık mutluluk ve başarılar diliyorum. Onlar bizim her şeyimiz.” dedi.

 115 total views,  2 views today

Next Post

Mehmet Ormankıran; “Ben demekten değil de Biz demekten yanayım.”

Edirne Ajans Medya Grubu’nu makamında ağırlayan Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran; yaklaşan 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerinde aday mısınız sorusuna cevap veren Başkan Ormankıran; Ben kendim bir yere adayım derken ilk önce beni buraya layık gören halkıma soracağım. Yine her zaman görüştüğümüz gibi Partimle yine görüşeceğiz. Ben, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp