Bulgar Sendikacıları Edirne Belediyesini ziyaret etti

admin

Bulgaristan Haskova ilinde faaliyet gösteren sendikacılardan bir gurup Edirne Belediyesini ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında Edirne Belediye Başkan vekilliği görevini yürüten Selçuk Çakır ve Belediye Başkan Yardımcıları Ertuğrul Tanrıkulu ve Çiğdem Gegeoğlu ile görüşen Bulgar Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu Kırcaali İl Başkanı İvanka Karakoleva 7 bin üyesi bulunan sendikalarının çalışmaları hakkında açıklama yaptı.

bulgar sendikacılar (1)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda tüm Bel Sen Edirne Şube Başkanı Esfet Duran, da katıldı. Duran’da Tüm Bel Sen hakkında bilgi verdi. Bulgaristan’dan gelen   Bayanların  çoğunlukta olduğu sendikacıların belediye meclisinde yapılan  toplantısında konuşan Belediye Başkan Vekili  Çakır, Bulgaristan Kırcali ilinin tüm sendika temsilcileri Edirne’ye iş ziyareti nedeniyle geldiklerini belirterek şunları kaydetti, “ Bulgar sendikacılar Edirne ziyaretinde  Belediyemizi de ziyaret ettiler. Biz kendilerini karşılayıp bilgi alışverişinde bulunduk. Sendikacıların kardeş belediyecilik konusunda bazı önerileri oldu. Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın da bu yönde çalışmaları var.  Kardeş şehir görüşmelerinin ve bu yönde imzalanacak protokolün ardından iki şehir ve kurumlar arasında diyaloglar olacaktır  Sendikacıların şu an yaptıkları ziyaret nezaket ziyaretidir” dedi.

bulgar sendikacılar (5)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra Sendikacılara Edirne ürünü olan mis sabunu ve aynalı süpürge ikram edildi. Bulgar sendikacıları da kendi ürünü olan eserlerden hediye etti.

bulgar sendikacılar (2)

 

 

 

 

 

 

 

Bulgar Sendikacıları daha sonra Atatürk Odasını ziyaret etti. Sendika Başkanı Karekoleva anı defterine ziyaret nedeniyle duygularını şöyle dile getirdi:

bulgar sendikacılar (4)

 

 

 

 

 

 

 

“Edirne Belediyesindeki ziyaretimizi, bizde bırakan sevinç dolu mutlu izlenimlerle hatırlayacağım. Bizi belediyede çok sıcak karşılayan başkanlar ve memurların yüzlerindeki sıcaklık ve samimiyet, bizlerin de ruhumuzu ısıttı. Bir Bulgar ata sözü vardır “ Ne ekersen onu biçersin “, biz bugün burada dostluk tohumlarını ektik ve bunun devam edeceğine inanıyorum”

bulgar sendikacılar (3)

 223 total views,  2 views today

Next Post

Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in de katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. Edirne Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk toplantıda hazır bulundu. Toplantı kapsamında Bakanlık ve TOBB temsilcilileriyle bir araya gelerek Edirne’nin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp