Bulgar Sürücünün Patlak Lastikle İmtihanı

admin

Lalapaşa-Edirne Karayolu üzerinde matbaa malzemesi yüklü TIR’ın dorsesi alev alev yandı. Çıkan yangında TIR’daki matbaa malzemeleri yanarak kullanılamaz hale geldi.

Bulgaristan’dan yüklediği boya, makine, pvc boru, demir gibi matbaa malzemelerini İstanbul’a götürmek üzere öğlen saatlerinde Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan çıkış yapan Bulgar Vilizar Manolov’un idaresindeki PB 5290 MK plakalı TIR’ın lastiği patladı. Patlak lastikle ilk dinlenme tesisine kadar gidebileceğini düşünen 58 yaşındaki Bulgar Manolov, bir anda TIR’ın dorsesinden alevler yükseldiğini fark etti.

Hemen TIR’ı sağ şeride çekip araçtaki yangın tüpüyle yangına müdahale eden Manolov, daha sonra olayı polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Edirne ve Lalapaşa’dan yola çıkan itfaiye ekipleri olay yerine gelerek yangına müdahalede bulundu. Yaklaşık 1 saat süren söndürme ve soğutma çalışmaları sonucu yangın kontrol altına alınırken TIR’ın dorsesi ve TIR’daki yüklü malzemeler kullanılamaz hale geldi.

Yangına müdahalede bulunan ekipler, yangının, TIR sürücüsünün patlak lastikle seyir etmesi sonucu alev aldığını belirtti.

Sağlık ekipleri TIR sürücüsü Vilizar Manolov’a ilk müdahalede bulunurken itfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları nedeniyle Lalapaşa-Edirne yolu yaklaşık 1 saatliğine araç trafiğine kapatıldı.

 231 total views,  2 views today

Next Post

Hastanede Yangın Tatbikatı Yapıldı

Edirne Devlet Hastanesi Selimiye Ünitesinde yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikata, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) Edirne Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve 112 Acil Servis ekipleri ve hastane personeli katıldı. Tatbikatta ilk olarak ekipler yatan hastaları tahliye etti. Tatbikatta AFAD ekipleri sedyeye yatırdıkları bir mankeni iplerle hastanenin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp