Bulgaristan Başbakanı Borisov; Edirne Valisi Şahin’e minnettarım

admin

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Avrupa’ya gitmek üzere Edirne’ye akın eden Suriyeli sığınmacıları ikna yöntemi ile istedikleri illere geri gönderen Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’e minnettar olduğunu söyledi.

Bulgaristan Başbakanı Borisov; Edirne Valisi Şahin’e minnettarım (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Varna’da düzenlenen ulaştırma bakanları forumunda konuşan Başbakan Boyko Borisov, Bulgaristan’ın ancak 1200 mülteci kabul edebileceğini belirtti.  Borisov, “Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’e minnettarım. Her iki tarafın birlikte çalışmaları için elinden gelen her şeyi yapıyor” dedi.

Bulgaristan Başbakanı Borisov; Edirne Valisi Şahin’e minnettarım (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’de yaptığı açıklamada; “Avrupa’nın değişik ülkelerine gitmek üzere ilimize gelen 16 bin Suriyeli sığınmacıyı herhangi bir olumsuzluğa meydan vermeden ikna yöntemi ile istedikleri illere otobüslerle geri gönderdik. Bunun üzerine Bulgaristan İçişleri Bakanlığı Müsteşarı bizzat Edirne’ye gelerek teşekkür etti. Ardından ise Bulgaristan Başbakanı yaptığı açıklamalarda bizzat isim vererek minnettar olduğunu söyledi.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da gelişmeleri an be an takip ederek bizlerden bilgi aldı. Biz insani olarak elimizden geleni yaptık” şeklinde konuştu.

Bulgaristan Başbakanı Borisov; Edirne Valisi Şahin’e minnettarım (2)

 135 total views,  2 views today

Next Post

Tasmalı, “geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza başarılar dilerim”

            2015-2016 Eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle açıklama yapan Edirne Muhtarlar Derneği Edirne Şube Başkanı ve Fatih Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı ,2015-2016 Eğitim- Öğretim yılının başladığını belirterek, “ inşallah bu eğitim dönemi ülkemize  ve öğrencilerimize hayırlı sonuçlar ve başarı  getirir. Gerçekten ülkemiz sıkıntılı dönemden geçiyor. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp