Bulgaristan Bölge Müftülerinden Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Trakya Koordinasyon Ofisine Ziyaret

admin

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından yürütülen eğitim projesi kapsamında Edirne’ye gelen Bulgaristan bölge müftüleri YTB Trakya Koordinasyon Ofisini ziyaret etti.

müftü ziyareti

YTB Trakya Koordinatörü Fatih OT görüşmede yaptığı açıklamada gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi, soydaş ve akrabalarımıza yönelik yapılan etkinliklerin artarak devam edeceğini bildirdi. Başkanlığın çalışmaları ve Türkiye Bursları hakkında bilgilendirmede bulundu.

müftü ziyareti (2)

2014-2015 eğitim dönemi için yeni tamamlanan lisansüstü eğitim başvurularında Başkanlığa Türkiye’ de eğitim almak için 176 ülkeden 37 bin başvuru yapıldığını, ülkemiz adına son derece gurur verici bir tabloyla karşı karşıya olduğumuzu, Türkiye’nin uluslararası eğitim alanında giderek cazibe merkezi bir konuma geldiğini belirten Fatih OT lisans eğitimi için başvuruların Nisan ayı içinde başlayacağını bildirdi.

Bölge Müftüleri ise; program kapsamında bilgilerini tazeleme ve Edirne sosyal hayatını tanıma fırsatı bulduklarını, bölgede yaşayan soydaşlarımız, özellikle de gençlerimiz için buna benzer organizasyonlar yapılması gerekliliğini ifade edip, projede emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Ziyarete; Razgrad, Dobriç, Aytos, Blagoevgrad, Plovdiv, Smolyan Kırcali, Sofya, Stara Zagora, Pazarcık, Varna, Veliko Tırnovo, Ruse, Montana, Pleven, Tırgovişte, Haskovo, Silistre, Şumen, Krumovgrad Bölge Müftüleri ve Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri katıldı.

müftü ziyareti (1)

 

 30 total views,  2 views today

Next Post

ÖĞÜTLER SÖZCÜKLERDE VE KİTAPLARDA KALIYOR

Günümüzde yazarlarımız şairlerimiz birbirinden güzel eserlere imza atıyor. Sanatçıların tamamına yakını yazdıkları eserlerinden kar etmeyi hedeflemez. Yazarlarımız uzun zaman emek vererek gece gündüz çalışarak çeşitli kaynaklardan yararlanıp bir eser meydana getirirler. Yoğun emek sonucunda meydana gelen bu eserler birçok incelemenin ardından kitap haline getirilir. Bunun sonucunda kütüphane raflarına taşınır. Kitaplar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp