Bulgaristan ile öğrenci değişim programı

admin

Tuzcular Ford Plaza’da yapılan toplantıda Bulgaristan ile Türkiye arasındaki Leonardo Vinci Öğrenci Değişim Programının imza töreni gerçekleşti. Buradaki törene Bulgaristan Eğitim Bakan Yardımcısı Mukaddes Nalbant, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Rektör Prof Dr Stoyan Dençev Sofya kütüphanecilik ve iletişim teknolojisi Üniversitesi Rektörü,Petko Petkov, Kromovgrand Meslek Lisesi Müdürü,Ertunga Bilgiç Tuzcular Otomativ Genel Müdürü katıldı .Burada imzalanan proje gereği, Bulgaristan teknik okullarından Edirne’deki Otomotiv firmalarına gelen öğrenciler üç hafta süresince bu firmalarda staj görerek, mesleki yönden bilgilerini arttırıyorlar.Staj sonrası aldıkları sertifika ile kendi ülkelerinde ve AB ülkelerinde iş imkanı artıyor.Törende konuşan Bulgaristan Eğitim Bakan Yardımcısı Mukaddes Nalbant; “Bulgaristan ile Türkiye arasında eğitim alanında olumlu gelişme var. Edirne Valiliğine, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, okul müdürlerine, ilgili firmalara, bu projeye destekleri için teşekkür ederim” ded.

Bulgaristan ile öğrenci değişim programı- TUZCULAR-FORDi

Milli Eğitim Müdürü Özcan konuşmasında; “ Türk Bulgar ilişkilerinde önemli gelişmeler oldu. Gelişmelerin artması için projelerimiz var bu ilişkilerin devamından yanayız” ded. Konuşmaların ardından proje anlaşması imzalandı.

Bulgaristan ile öğrenci değişim programı- TUZCULAR-FORD (2) Bulgaristan ile öğrenci değişim programı- TUZCULAR-FORD (3) Bulgaristan ile öğrenci değişim programı- TUZCULAR-FORD (4) Bulgaristan ile öğrenci değişim programı- TUZCULAR-FORD (5) Bulgaristan ile öğrenci değişim programı- TUZCULAR-FORD (6) Bulgaristan ile öğrenci değişim programı- TUZCULAR-FORD (7) Bulgaristan ile öğrenci değişim programı- TUZCULAR-FORD (11) Bulgaristan ile öğrenci değişim programı- TUZCULAR-FORD (15) Bulgaristan ile öğrenci değişim programı- TUZCULAR-FORD (16)

 

 51 total views,  2 views today

Next Post

Hüseyin Erkin Yerel Gündem konuğu oldu

Yüksek Makine Mühendisi Hüseyin Erkin Radyo Su’da yayımlanan Yerel Gündem Programına katıldı. Edirne Ajans Haber Müdürü Fikri Yalın’ın yönettiği programda konuşan Erkin Edirne ve çevresindeki su sorununu gündeme getirdi. Erkin, Edirne’nin çevresinden geçen üç nehirden yeterince yararlanamadığını belirterek şunları kaydetti; “ Edirne’nin kuzey bölgesinin Çömlekköy Barajının faaliyete geçmesi ile bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp