Bulgaristan Sırındaki Jiletli tel YABAN TV ‘de

admin

Jiletli tele takılan birçok yaban hayvanı telef oluyor.  Bulgaristan’nın Türkiye sınırına Avrupa Birliği tarafından çektirilen jiletli tel YABAN TV’de haber oldu. Avrupa Birliği tarafından göçmenlerin Bulgaristan üzerinden Avrupa’ya geçmelerini engellemek için Edirne’den,  İğneada’ya kadar çektirilen jiletli tel, avcıların ve çevrecilerin tepkisini çekiyor. Usta gazeteci Ali Birerdinç’in hazırladığı “Rastgele Ali Birerdinç” programında yayınlanan 4 metre yüksekliğindeki kilometrelerce uzunlundaki jiletli tel,  birçok yaban hayvanının telef olmasına neden oluyor. Yaptığı av programları ile avcıların gönlüne taht kuran gazeteci Ali Birerdinç, programlarının çoğunda doğal yaşam ve çevre kirliliği ile ilgili birçok konuyu ekrana taşıyor.

Bu konulardan biride Bulgaristan sınırında bulunan ve doğal yaşamı tehdit eden bu jiletli teller. Bulgaristan tarafından Türkiye’ye, Türkiye tarafından Bulgaristan’a geçmeye alışan yaban hayvanları artık bu jiletli tellere takılarak hayatlarını kaybediyor.

40 numaralı sınır taşına kadar giderek jiletli tel konusunu ilk kez gündeme taşıyan Ali Birerdinç, “ Bu tellerden değil mülteciler kuş bile geçemez”  dedi.

Gazeteci Ali Birerdinç, yıllar önce ilk kez yine bir av programında Ergene nehrinin kirliliğini YABAN TV ekranlarına taşımıştı. Bu haber üzerine Büyük Millet Meclisin de Ergene Nehri kirliliği gündeme gelmişti.

 258 total views,  2 views today

Next Post

Atatürk Kültür Merkezinde “Dünya Engelliler Günü” Farkındalığı…

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı 80. Yıl Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından, 3  Aralık Dünya engelliler günü kapsamında  farkındalık programı düzenlendi.   Uzunköprü Atatürk Kültür Merkezinde  4.12.2017 tarihinde  gerçekleşen   3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programına; Uzunköprü İlçe Kaymakamı  Kemal YILDIZ, İlçe Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp