Bulgaristan’ın Yambol Şehri Nefes Aldı

admin

Bulgaristan’ın Yambol şehrinde her yıl geleneksel olarak kutlanmakta olan Kukerlandia Maske Festivali’ne Edirne Belediyesi 22. Nefes Modernize Halk Dansları Topluluğu damgasını vurdu.

26 Şubat-02 Mart 2013 tarihleri arasında düzenlenen maske festivaline bu yıl Türkiye’den 22. Nefes Modernize Halk Dansları Topluluğu katılırken, Endonezya, Polonya, Makedonya, Romanya’nın yanı sıra Bulgaristan’ın çeşitli kentlerinden birçok ekip katıldı.

01 Mart Cuma günü gündüz saatlerinde prova yapmak için sahneye çıkan 22. Nefes Modernize Halk Dansları Topluluğu provalarda dahi ilgi ile izlendi.

Dans gösterilerinin başlayacağı saat 19.00’da düzenlenen açılış konuşmaları ve seramoniden sonra ilk olarak sahneye çıkan 22. Nefes Modernize Halk Dansları Topluluğu yaklaşık 45 dakika süren gösterisi ile izleyenleri adeta büyüledi. Yambollular ve festivale katılan konuklar tarafından dakikalarca alkışlanan 22. Nefes geceye damgasını vurdu.

Gösteri sonrasında Belediye Meclis Üyesi Hakan İnci 22. Nefes Modernize Halk Dansları Topluluğu’na performanslarından ötürü tebrik ederek, “Belediye Başkanımız Sayın Hamdi Sedefçi adına sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Göğsümüzü birkez daha kabarttınız sizlerle gurur duyuyoruz. Türkiye’yi ve Edirne Belediyesi’ni Kukerlandia Maske Festivali’nde en iyi şekilde temsil ettiniz. Hepinize tek tek teşekkürlerimi sunuyorum tebrik ediyorum” diye konuştu.

Yambol Belediye Başkanı Georgi Slavov’da “22. Nefes Modernize Halk Dansları Topluluğu gerçektende bizlere nefeslerimizi tutturup müthiş bir gece yaşattılar. Bu geceyi yaşamamızı sağlayan Edirne Belediye Başkanı saygıdeğer Hamdi Sedefçi’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ayrıca Yambol Belediye Başkanı Slavov makamına davet ettiği 22. Nefes dans grubuna özel olarak teşekkürlerini iletti9

 124 total views,  2 views today

Next Post

AKP’den Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifine Ziyaret

Ak Parti Edirne İl Yönetim Kurulundan Esnaf kefalet Kredi Kooperatifine ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretin amacı geçtiğimiz hafta kongrelerini yaparak güven tazeleyen Esnaf Kefalet kredi Kooperatifi Başkanı Ayhan Can ve Yönetim Kurulu üyelerine kutlama ve hayırlı olsun ziyaretiydi. Başkan Ayhan Can güven tazelemekten duydukları memnuniyeti anlatarak sorumlulukların ve beklentilerin daha da arttığını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp