‘BüyükanneninSandığı – Burgaz ve Edirne’nin Gelenek Topraklarında Yolculuk”

admin

Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg- IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının ikinci teklif çağrısı kapsamında yürütülmekte olan CB005.2.23.064 sayılı ‘ Grandma’s Chest – Journey In The Land Of Customs Of Bourgas And Edirne ‘ ” BüyükanneninSandığı – Burgaz ve Edirne’nin Gelenek Topraklarında Yolculuk ” isimli proje 07.12.2019 tarihinde başladı ve 30.04.2021 tarihinde bitecektir.
Valshebstvo Anaokulu ve Mustafa Necati İlkokulu’nun birlikte yürüttüğü projenin genel amacı ; ortak kültürel mirasa dayalı olarak sürdürülebilir turizm alanında işbirliği için sınır ötesi kapasitenin güçlendirilmesidir. Proje, bölgenin kültürel mirası, gelenekleri ve görenekleri hakkında bilgi sağlayacak ve böylece sürdürülebilir turizm için bir değer olarak değerlerini artıracaktır. Mustafa Necati İlkokulu Müdürü Burçin Ateş ; ‘ Projenin ilk faaliyetlerinde her iki bölgede bulunan somut ve somut olmayan kültür mirasları incelendi ve senaryolar yazıldı. Valshebstvo anaokulu 15 öğrenci 15 veli 3 öğretmen ve okul müdürü Katia Misheva başkanlığında Somut ve Soyut kültürel mirasımızı yerinde öğrenmek üzere Edirne’ye geldiler. Salgın nedeniyle alınan tedbirler kapsamında onları okulumuz öğrencileri ile bir araya getiremedik. Ancak misafirlerimiz 5 gün boyunca yapılan günlük gezilerle kültürümüzü öğrenme ve etkileşim kurma şansına sahip oldular. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr.Önder Arpacı ziyaret edilerek proje hakkında bilgi verildi. Yapılan ziyaretler ve faaliyetler sonrası projenin ilk etkinliği başarılı bir şekilde tamamlandı.

Bu yayın , CCI Numarası 2014TC16I5CB005 olan Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye SÖİ Programı aracılığıyla Avrupa Birliği desteğiyle yayımlanmaktadır . Bu yayının içeriği tamamen Musta Necati İlkokulu sorumluluğundadırç
“Projeye, Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye SÖİ Programı aracılığıyla Avrupa Birliği tarafından eş finansman sağlanmaktadır.”

 570 total views,  71 views today

Next Post

Teşkilatımız, sosyal medyadaki bilgi kirliliği karşısında ne yapacağını öğrenecek

AK Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından partinin tüm Tanıtım ve Medya Başkanlığı ekiplerine ‘Etkili Sosyal Medya Kullanımı’ konulu eğitim gerçekleştirdi. AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından verilen eğitimde sosyal medyanın avantajları ve dezavantajlarına dikkat çekilirken, doğru kullanım hakkında bilgiler de aktarıldı.AK Parti Edirne İl Teşkilatı, parti mensuplarına yönelik eğitimlerini […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp