BüyükanneninSandığı – Burgaz ve Edirne’nin Gelenek Topraklarında Yolculuk

admin

           Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg- IPA Bulgaristan – Türkiye  Sınır Ötesi İşbirliği Programının ikinci teklif çağrısı kapsamında yürütülmekte olan CB005.2.23.064 sayılı ‘ Grandma’s Chest – Journey In The Land Of Customs Of  Bourgas And Edirne ‘ ” BüyükanneninSandığı – Burgaz ve Edirne’nin Gelenek Topraklarında Yolculuk ” isimli proje 07.12.2019 tarihinde başladı ve 30.04.2021 tarihinde bitecektir.

Mustafa Necati İlkokulu müdürü Burçin Ateş ‘ Proje boyunca , sınırın her iki bölgesinde gelenek ve görenekler dahil olmak üzere bölgenin kültürel mirasını incelendi. Proje çıktısı olarak ‘Ortak Kitapçık basıldı ‘.  Gelenek ve göreneklerin canlandırılması için senaryolar hazırlandı ve çıktı olarak Ortak Senaryo kitapçığı basıldı. Valshebstvo Anaokulu öğrencileri, velileri ve öğretmenleri Edirne de , Mustafa Necati İlkokulu öğrencileri , velileri ve öğretmenleri Burgaz’da gelenek ve görenekleri yeniden canlandırılacağı kültürel miras yerlerini ziyaret etti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ipa-1-buyuk-annenin-sandigi-1024x768.jpg

Son etkinliğin ilkinde , her iki ortağın öğrencileri tiyatro çalışmalarının provasını Edirne’de yaptı. Etkinlik sırasına covid19 kapsamında alınan kurallara uyuldu. Okulumuz öğrencileri, velileri ve öğretmenlerinden oluşan grup Burgaz’da gösterilerini sunacak ‘ dedi.

Bu yayın , CCI Numarası 2014TC16I5CB005 olan Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye SÖİ Programı aracılığıyla Avrupa Birliği desteğiyle yayımlanmaktadır . Bu yayının içeriği tamamen  Mustafa Necati İlkokulu sorumluluğundadır  ve hiçbir şekilde Avrupa Birliğinin veya Programın Yönetim Makamının ve Ulusal Otoritenin görüşlerini yansıtmak için alıntılanamaz.

“Projeye, Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye SÖİ Programı aracılığıyla Avrupa Birliği tarafından eş finansman sağlanmaktadır.”

 560 total views,  2 views today

Next Post

Pekkan: “Emperyalizm silahı kurtuluş savaşında olduğu gibi bugün de bizi yok edemeyecektir.”

Edirne Balkan Türkleri Federasyonu Genel Başkanı Erhan Pekkcan yaptığı açıklamada; “1915 yılında yaşanan olaylar ile ilgili olarak ABD başkanı Biden in yaptığı açıklamayı Edirne Balkan Türkleri Federasyonu Olarak şiddetle kınıyorum. Tarihte yaşanan olayları incelemek araştırmak irdelemek olayları değerlendirmek tarihçilerin işidir. Tarihi olayları siyasetçilerin değerlendirmesi doğru değildir. Türk milletine tarihi olaylar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp