ÇAĞRI MERKEZİ EDİRNE’YE KURULACAK

admin

– Edirne’de bulunan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Edirne merkezli bir çağrı merkezi kuracaklarını söyledi.
Temaslarda bulunmak üzere Edirne’de bulunan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezinoğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kasım ayında planlanan çağrı merkezinde 200 kişinin istihdamı sağlanacağını belirten Bakan Müezzinoğlu, İşkur müdürü ile de görüştüğünü eğitim ve sertifika programı verileceğini, gençlerin bu programa katılımlarını beklediğini dile getirdi. Eylül sonu ve Ekim ayı başında işe alımlar bir şirket aracılığıyla yapılacağını ifade eden Bakan Müezzinoğlu, “Gençlerin bu konuda hazırlıklı olmasını duyurmuş olayım.

Sağlık Bakanlığının MHRS sistemleri var, 112’ler bu merkezlerden yönetiliyor. Bunu süreç içerisinde daha da geliştirmeyi düşünüyoruz. Sigara yasaklarında Türkiye’nin dünya kamuoyuyla birlikte bu süreci yönetmemiz gerekir. Türkiye’nin tek başına alacağı tedbirler yeterli olmaz Uluslar arası dünya sağlık örgütünün de bu anlamda duyarlılığı var. Türkiye bu anlamda son derece başarılı bir ülke konumunda milletçe bu kampanyaya son derece bir sahiplenme oldu. Dünya sağlık örgütü Türkiye’ye bu anlamda ödül verdi. Biz de bu ödülü milletimizin hak ettiğine inanıyoruz. Edirne en çok sigara içen iller arasında ilk 4’te Akciğer kanseri olma açısından 3’üncü ilimiz, o nenle bu vesileyle Edirne’deki vatandaşlarımıza sigarayı büyük bir hızla bırakmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

AW000769

“KALKINMA SÜRDÜĞÜ SÜRECE TÜRK MİLLETİ FARKLI BİR NOKTADA OLACAK”
Ehliyetlerin dünya standartlarında kabul görmesine yönelik yapınla çalışmaların kamuoyunda olumlu karşılandığı konusundaki görüşleri sorulan Bakan Müezzinoğlu, “Ehliyetlerimizin uluslar arası standartlarda kabul görmesi uzun süre planladığımız, AB yasalarında ancak yeni yasalaştırdığımız bir süreç olarak değerlendirdi. Türkiye, kalkınmasını istikrarlı ve güvenli bir şekilde devam ettirdiği süreci Türkiye ve Türk Milleti Avrupa’da ve Dünyanın her noktasında çok daha farklı noktaya gelecektir” şeklinde yorumladı.

AW000769

“EDİRNE’YE KURULMASI PLANLANAN SERUM FABRİKASI DEĞERLENDİRME AŞAMASINDA”
Edirne’ye kurulması gündemde olan serum fabrikasıyla ilgili olarak ta Bakan Müğezzinoğlu, Eczacıbaşı’nın Lüleburgaz’da da arsaları olduğunu Lüleburgaz veya Edirne’yi değerlendirerek, yatırımlarını ona göre yapacaklarını, Eylül ve Ekim gibi kendileriyle görüşeceğini dile getirdi.
Bakan Müezzinoğlu esnaf ziyaretleri yaparak, esnafa hayırlı işler dileklerinde bulundu. Sokakta vatandaşlarla sohbet ederek esnafların sorunlarını dinledi. Bakan Müezzinoğlu cuma namazını Eski Cami’de kılarak oradan da Pazarkule üzerinden Gümülcine’ye geçti. Bakan Müezzinoğlu’nun, oğulları Edirne’de ağacın altında kalarak vefat eden Gümülcineli Mumcu ailesinin de evine bir ziyaret gerçekleştirmesi bekleniyor.

 

 

 69 total views,  2 views today

Next Post

Borsa Meclis Başkanı Canım; TOBB Seçimini Değerlendirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 69. Genel Kurulu Türkiye’nin Birliği temasıyla TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde 01 Ağustos 2013 tarihinde yapıldı. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tekrar Başkan seçildiği Genel Kurul da, TOBB bünyesinde  yer alan beş konsey içinde seçime gidildi.   Türkiye genelindeki 365 oda ve borsadan toplam 1734 delegenin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp