Çağrı Merkezi’nde çalışanlarına spor

admin

Karabıçak Rezidansında görev yapan Çağrı merkezi çalışanlarına kasa süreli eksersiz programı gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü elemanlarının Çağrı merkezinde çalışanlarının katıldığı spor hareketlerinin yapıldığı programa Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak Sağlık Müdürü Muhsin Kirişoğlu ile  çağrı merkezinde görev  yapan650 kişi  katıldı.

Çağrı Merkezi'nde çalışanlarına spor (2)

 

 

 

 

 

 

 

Uzmanlar işyerlerinde oturarak görev yapanların  yapılması gereken eksersizler konusunda bilgi verdi. Edirne Valisi Şahin de çağrı merkezinde çalışanların eksersiz çalışmalarına katıldı.

Çağrı merkezinde çalışanların eksersiz programında konuşan Sağlık Müdürü  Muhsin Kirişoğlu  , Sağlık Bakanlığının 2015 yılını “Hareketli Yaşam ve Obezite İle Mücadele Yılı” ilan ettiğini belirterek şunları kaydetti.; “ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak hafta sonlarında çeşitli spor etkinlikleri yapıyoruz. Bu kapsamda 182 çağrı merkezimizde çalışanları da bu kapsama aldık. Burada görev yapanlar genç arkadaşlar. Edirne’de bine yakın çalışanlarımız bulunmaktadır. Burada 650 çalışanlarımız var. Bu arkadaşlarımız günde 8-10 saat masa başında görev yapıyorlar.

Çağrı Merkezi'nde çalışanlarına spor (1)

 

 

 

 

 

 

 

Ben buranın kurum hekimi olduğum için çalışanlarda bel ve boyun ağrıları konusunda yakınmaları var. Bu durumu Gençlik ve Spor Müdürümüz Serhat Ocak, beye ilettik. Valimizin teklifleri ile bu sporu başlattık “ dedi.

Çağrı Merkezi'nde çalışanlarına spor (4)

 

 

 

 

 

 

 

MASA BAŞI İŞ YAPANLARA EKSERSİZ 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ocak Çağrı Merkezinde yapılacak eksersizler için  6 eleman görevlendirildiğini belirterek talep gelmesi halinde  etkinliği devam edeceğini belirtti.

Kamu kurumlarında oturarak çalışan kişiler için geçen  yıl kamu kurumlarında yapıldığını belirten Ocak, şunları söyledi; “ 8 kumu kuruluşumuzda valiliğimizin onayı ile, DSİ Bölge Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğünün de içinde bulunduğu 8 kurumda  böyle masa başı hareketleri  gerçekleştirdik. Bugüne kadar bu kadar büyük kitleye uygulamamıştık. Sağlık Müdürümüzün bunu gerçekleştirmesi de spor adına sevindirici. Gençlik ve Spor bakanlığı olarak bizim amacımız Olimpik sporcu yetiştirmenin yanında sporun kitlelere yayılması toplumda spor kültürünün oluşması  için çalışmalarımız devam ediyor. Bu Bakanlığımızın tek başına gerçekleştirebileceği bir proje değildir.  Bunu diğer kurumlarla birlikte ortaklaşa yapmak zorundayız. Spor kültürünü oluşturmak amacındayız inşallah devam edeceğiz.” Dedi.

Çağrı Merkezi'nde çalışanlarına spor (3)

 346 total views,  2 views today

Next Post

Madde bağımlılığına hayır, yaşama evet projesi hayata geçiyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile EDROM Derneğinin yürüteceği “Madde Bağımlılığına Hayır, Yaşama Evet Projesi” açılış töreni, Edirne Valisi Sayın Dursun Ali ŞAHİN, Edirne Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Serdar Bakır, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın  Yener YÖRÜK, Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp