Çakır “partimde birlik beraberliği sağlamak için yola çıktım”

admin

Eski CHP Edirne Milletvekili Rasim Çakır milletvekilliği aday adaylığı  konusunda  yaptığı açıklamada, şunları kaydetti; “Bilindiği gibi siyaset dönemlerinde nadas dönemleri vardır. Bakınız Rahmetli Bülent Ecevit’ten tutunuz Demirel’e kadar, kısaca ülkede başarılı siyaset adamlarının belli dönemlerinde “ Nadas Dönemi” vardır. Ben de iki dönem CHP Milletvekili olarak çok başarılara imza attım. Kamuoyu bunu yakından biliyor. Geçen dönem parti örgütümüz beni nadasa aldı. ‘Vekilim siz biraz dinlenin ,bu arada fikirlerinizi geliştirin, birikiminizi, çevrenizi hazırlayın ihtiyacımız olursa yine size müracaat edeceğiz’ dediler. Ben bu sonucu saygı ile karşıladım. Dört yıl süresince ülke genelinde gerek bürokrasi gerek siyaset alanında önemli dostluklar kurduk. Bilgimizi tazeledik. Okuduk. Araştırdık. Dünya ve Türkiye siyasetini inceledik.  Her an göreve hazır bir şekilde kendimizi zinde tuttuk. Bu dönem partimiz yine üye bazında ön seçim kararı verince örgütümüzün önderleri başta olmak üzere;

rasim çakır açıklama (2)

 

 

 

 

 

 

 

ÜYELERİMİZ NADASTA KENDİNİ YETİŞTİRDİN DEDİLER

Lalapaşa’dan Enez’e kadar üyelerimiz” vekilim sen nadasta  kendini yeterince geliştirdin,  şimdi sana ihtiyacımız var dediler. Tabii bir siyaset adamı örgütün böyle çağrısına  karşı çıkması mümkün değildir. Biz de madem ki böyle bir çağrı yapılıyor, partide kırgınları barıştıracak ,birlik ve beraberlik sağlayacak, partilileri birleştirecek, partinin başarı çıtasını yükseltecek, parti ve partiliye sahip çıkacak, Edirne’nin sorunlarına sahip çıkacak ,bir ağabeye madem ki ihtiyaç var.  Biz seve seve bu ağbeyliği yaparız dedik. Daha sonra yollara düştük.

CHP’nin çok değerli üyelerinin her biri CHP vicdanına sahiptir. Parti kültürü almıştır. CHP’nin etik değerlerini üzerlerinde barındırırlar. O nedenle oy vermede karar verirken öncelikle kendi partisinin yarınları ile ilgili Edirne  menfaati ile ilgilenip doğru kararı vereceklerdir. Böylece mutfakta bir yemek hazırlayacaklar. Önemli olan bu yemeğin halk tarafından sevilip sevilmeyeceğidir. Edirne seçmenimiz partinin oyunu yükselteceği, başarısını arttıracağı  bir listeye oyunu verecektir.

rasim çakır açıklama (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bir siyaset adamının omurgalı olması ciddi olması gerekir. Zira siyaset çok önemli bir iştir. Siyasi partinin ideolojisine sahip olması birikimine sahip olması, parti içinde sapmalara karşı dirençli olması ,bu konuda omurgalı olması çok önem taşımaktadır. Siyaset bir ilke ve inanç,  yürek işidir. Bunların tamamı bir siyaset adamının üzerindedir. Bunun ötesinde vakurlu olmak ciddiyet çok önemlidir. Bunların tamamı arkadaşlarımızda mevcuttur.

Bu konuda görüşlerimi de Radyo Su’da  kamuoyuna anonsla duyuruyorum. Orada  yaptığım konuşmamda partimizde birlik ve beraberliği sağlamak, bütünleştirmek, büyütmek için  Edirne’de  CHP’yi 3-0 yapmak için  hayallerimizi sevdamızı  CHP’mizi iktidara taşımak için ben varım siz de var mısınız” diye parti üyelerime çağrıda bulundum” diye konuştu.

 

 121 total views,  2 views today

Next Post

Cem Elkut MHP Milletvekili aday adayı

MHP Edirne İl merkezinde Düzenlenen törenle Sefer Cem Elkut Edirne’den Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Törene İl Başkanı Hakan Özkan; Merkez İlçe Başkanı Murat Bayraktar, Kadın Kolları Başkanı Hatice Şimşek, İl Başkan Yardımcısı Gülcen Elkut, Milletvekili Aday Adayları Gürsel Şimşek, Av Şennur Yıldırım katıldı.               […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp