ÇAKIRLAR “ Sanayi esnafımız zor durumda”

admin

MHP Edirne Belediye Başkan Adayı Orhan Çakırlar Edirne esnafını ve sanayi sitesini gezerek esnaflardan yaşam koşulları konusunda bilgi alıyor ve göreve geldiğinde yapacaklarını anlatıyor. Çakırlar, İl Başkan Yardımcısı Ekrem Demir, Ahmet Karagülle,Kadın Kolları Başkanı Hatice Şimşek,Kadın Kolları yönetiminden Nilüfer Karagülle ile birlikte Edirne Köy Muhtarları Derneğini ziyaret etti. Çakırlar’ı Dernek yöneticilerinden Orhaniye Köyü Muhtarı Ali Döngel, Musabeyli Köy Muhtarı Kamil Ekici ile Dernek üyesi, Sazlıdere Köy Muhtarı Arif Demirkıran karşıladı.

mhp-orhan-çakırlar-muhtarlar-ziyaret-edirne (1)

Köy muhtarlarına çalışmaları konusunda açıklamalarda bulunan Çakırlar şunları kaydetti; “ ben 4 ocaktan bu yana çalışmalarımı sürdürüyorum özellikle şehir merkezinden başlayıp ekibimizle birlikte kapı kapı tek tek insanlarımızın ellerini sıkıp esnaflarımızın derdini dinliyoruz.

Bu konuda büyük gayret harcıyoruz. Sanayi sitesini ziyaret ettiğimde bazı dükkânların boş olduğunu gördüm, Esnaflarımızın iş imkânlarının kısıtlı olduğuna tanık oldum.

mhp-orhan-çakırlar-muhtarlar-ziyaret-edirne (2)

KAYNAĞI BELİRSİZ İKRAMI ALMADIM

İnsanlarımız geleceğinden endişeli büyük bir yılgınlık var. Buna rağmen insanlarımız bize yakınlık gösterip dertlerini anlatıyorlar. Esnaflarımıza bir örnek aktardım. Kandil gecesi benim bulunduğum bir camide şeker dağıtıldığını gördüm. Bu şekerleri kimin dağıttığını sordum AK Kadınların ikramı olduğunu söylediler. Ben kaynağı belirsiz şekeri yemem diye geri çevirdim. Bu kaynak nereden geliyor.Edirne’de çok cami var. Bizim böyle bir kaynağımız yok. Esnaflarımızın en büyük sorununun iş talebinin az olmasından kaynaklandığını gördüm. İnsanlarımız zorunlu ihtiyaçlarını dahi karşılamada zorlanıyorlar. Sanayideki yerlerini depo olduğuna tanık oldum.

mhp-orhan-çakırlar-muhtarlar-ziyaret-edirne (3)

Yeni yasa gereği esnafların işyerlerini büyütülmesi talep ediliyor, yeni koşullar getiriliyor.

Sanayi esnafının işyerlerini büyütme imkanı çok zor. Bir de işyerlerinin sağlık koşullar yeterli değil. İş güvenliği önlemleri çok az. Bu konuda devletin alması gereken önlemler de var. Burada yaralanan bir çalışanın sağlık merkezine gitmesi zaman alacak.Burada binlerce insan çalışıyor.Bir sağlık şubesinin bulunması gerekir.İnsanlarımız için en gerekli yardım sağlık konusunda olmalı.Bu konuda standart kurallar var,ne yazık ki buna uyulmuyor.

Kentimizde gıda ürünü satan yerlerin yeterince denetlenmediğine şahit oldum. İşyerlerinin temizliği, bakımlı olması insan sağlığı açısından çok önemli. Bu konuda yasal düzenlemeler de gerekli. Sanayi sitemizde çok sıkıntı olduğunu gözledim.

İNSANLARIMIZDA KENTTE YAŞAMA BİLİNCİ YOK

Edirne’de kentli bilincinin de oluşmadığını görmek üzüntü verici. Bu bilinç gelişmediği takdirde mahalli idarelerin hizmetleri de yeterli olmaz. Halkımızın bu bilince ulaşması gerekir. Edirne’de evsel atıklar değerlendirilemiyor. İlimize gelir getirecek bir imkandan yararlanamıyoruz. Çöplerin ayrışması ve geri dönüşüm ürünlerinden yararlanmak değer bölümden de enerji olarak faydalanma imkanı var. Bölgemiz çöplüğü tarihi bir hastane temelleri üzerinde bulunuyor. Bunu doğru bulmuyorum.Kendimizde dengeli büyüme yok. Bakıyoruz Edirne’nin bir meydanı bulunmuyor. Biz bu eksiklikleri görerek göreve talip olduk” dedi

mhp-orhan-çakırlar-muhtarlar-ziyaret-edirne


 

 

 

 89 total views,  2 views today

Next Post

ESKİ CAMİ 600 YAŞINDA

Edirne’deki en önemli Vakıf Abidelerden Eski Cami’nin ibadete açılışının 600 üncü yılı kutlanıyor. Bu çerçevede Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından bazı etkinlikler düzenlenecek. 17 Ocak Cuma günü yapılacak etkinliklerde, cuma namazından önce mevlit okunacak. Saat 13’te cami avlusunda “Eski’den” isimli sergi açılacak. Saat 18’de ise Deveci Han’da Eski Cami konulu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp