ÇAKMAK; “Güven sizden hizmet bizden”

admin

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin ÇAKMAK yaptığı açıklamada; “90’lı yıllarda Ali Doğan başkanımız ile beraber Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Odamızın yönetimine aday olduk.  Ali Doğan başkanımızla birlikte 9 yıl görev yaptık. Göreve geldiğimizde ilk işimiz odamızı gelişen dünyaya ayak uydurarak yazılı olan evraklarımızı dijital  ortama taşıyıp evrak yükünü minimum seviyeye indirerek üyelerimize daha güvenilir ve daha hızlı hizmet vermek oldu. Daha sonra merhum Belediye Başkanımız Mehmet Gemici başkanımızdan esnaf odalarımız için yer alarak 9 odamızın bir arada olduğu esnaf odaları binamızı üyelerimize kazandırdık. Ali Doğan başkanımızla binanın inşaatını tamamlayıp yönettik.  Seçildiğimiz günden beri birçok etkinlikle üyelerimizle bir araya geldik.  AB projelerimizle esnafımızı, yemeklerimizi ve Keşan’ımızı hem ulusal hem de uluslararası tanıtma fırsatı bulduk.  2 hafta boyunca en önemli televizyon kanallarında Keşan’ımızı ve esnafımızı tanıttık.

Kızılay ile kan bağışı kampanyası düzenleyerek  sosyal  sorumluluk kapsamında esnafımızın rekor bir sayı ile katılımlarını sağlayarak ülkemize kan olduk can olduk.

30 bin Tl’lik faizsiz kredi dağıtımında üyelerimize hem yerel basından hem de kurduğumuz mesaj sistemi ile bilgilenmelerini sağladık.

Kurum ve kuruluşlarımızın etkinliklerinde seve seve görev aldık.  Belediyemizin düzenlediği festivallerde yöremizin yemeklerini tanıtan yemek yarışmaları düzenledik. Bu festivallerde satır et yapan üye  lokantalarımızla birlikte halkımıza ve misafirlerimize ücretsiz satır et ikram ettik. Ayrıca ulusal kanallarda yayınlanan yemek programlarında üye lokantalarımız ile satır etin yapılışını anlatarak markalaşma yolunda ön ayak olmaya çalıştık.

Gece gündüz demeden üyelerimizin yanında olduk. Esnafımızın daha sağlıklı ortamlarda hizmet edebilmesi için sadece Keşan’a değil çevre ilçedeki esnaflarımıza da hijyen eğitimleri vererek bilgilendirmeler yaptık.  Sadece belirli günler değil esnafımızın her gün yanında olduk.

Yeni hedeflerimiz;

Biliyoruz ki yaşadığımız yer Türkiye’nin incisi Saros Körfezi.  Esnafımızın yaşadığı ruhsat sorunları ile yakından ilgilendik. 1/25 binlik planların bir an  önce hayata geçmesini istiyoruz. Saros Körfezimizde de daha modern daha sağlıklı bir şekilde hizmet etmeyi  hedefliyoruz.  SSK ve Bağ-Kur primlerinin %50sinin devletimizin katkısıyla ödenmesini istiyoruz. Sigara cezalarına af getirilerek ya da verilen para cezalarına taksitlendirme yapılarak esnafımızın bu büyük sorundan bir nebze olsun rahatlayacağını düşünüyoruz. Yapılan genel seçimlerde kahvehanelerimizin ve internet kafelerimizin içkisiz lokantalar gibi açık kalmasını istiyoruz.  Kuracağımız Tüketici kooperatifi ile esnafımızın alışverişindeki kolaylığı sağlamayı amaç ediyoruz. Dediğimiz gibi bir çok şey yaptık ama yapacaklarımız daha bitmedi.

Yöneticiliği iyi bilen tecrübeli ve tüm üye gruplarımızı birleştirerek sizlere en iyi şekilde hizmet etmeyi amaçladık her zaman. Sadece lokantacı kahveci olarak değil üye gruplarımızda bulunan internetçi, kokoreççi, emlakçi , kasap, köfteci, birahaneci arkadaşlarımızı da yanımıza alarak her grubumuzun sorunları için çözüm üretmeyi amaçlayan bir ekip oluşturduk. Şimdi diyoruz ki; Güven sizden hizmet bizden. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Pembe liste olarak 14 Ocak 2018 Pazar günü saat 10:00’da Keşan Spor Düğün Salonu’nda yapılacak olan olağan genel kurulumuza demokratik hakkınız olan oy kullanmaya davet ederken, gelirken yanınızda nüfus cüzdanınızı getirmeyi unutmamanızı rica ediyoruz.” Dedi.

 

 174 total views,  2 views today

Next Post

Halterde başarı

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde korunma ve bakım altında bulunan aynı zamanda Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Edirne Şubesi Lisanslı 5 çocuğumuz 10.01.2018 tarihinde Edirne genelinde okullar arası gerçekleştirilen halter yarışmasına katılmış olup Kanber DİKMEN 56 kilo 30 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp