ÇALIŞ, “savaş yaptığımız yerleri görmek bizleri duygulandırdı”

admin

calis-savas-yaptigimiz-yerleri-gormek-bizleri-duygulandirdi-1

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Muharip Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Çalış Kıbrıs gezileri sonrası yaptığı açıklamada; Gaziler olarak  Kıbrıs’a gittik. Öncelikle bu gezi imkanını bize sağlayan Belediye Başkanımız Recep Gürkan, Kültür Müdürü Hasan Avcı ve çalışanlarına  teşekkür ediyoruz. 42 yıl sonra savaştığımız bölgeleri görme imkânı bulduk. Buraları gördüğümüzde duygulandık ve onurlandık. Seyahatımız sırasında şehit olan arkadaşlarımızın da mezarlarını ziyaret edip dua ettik. Bu arkadaşlarımızla birlikte omuz omuza çarpıştık. Gezimiz duygu dolu ve çok güzel geçti diyebilirim. Keşke zamanımız daha uzun olsaydı da savaştığımız tüm alanları dolaşıp eski anıları bir kez daha tazeleseydik. Biz bu topraklar için çarpıştığımız için bizim için orası kutsal sayılıyor. Zaten konumu itibariyle de Kıbrıs bizim yavru vatanımızdır. Bu gezide tüm masraflarımız Edirne Belediye Başkanımız tarafından karşılandı. Bu geziye gazilerimizden 29 arkadaşımız katıldı. Bu gezimizde Kıbrıs Boğaz Şehitliği ve Girne şehitliğini ziyaret ettik. Şehit arkadaşlarımıza dua ettik. Eski günleri bir kez daha yaşadık. İbrahim Karaoğlanoğlu’nun mezarını ziyaret ettik. 1963 yılında albayımızın çocukları ile birlikte infaz edildiği yerlere gittik.

calis-savas-yaptigimiz-yerleri-gormek-bizleri-duygulandirdi-2

 

 

 

 

 

 

 

Kıbrıs’ta çok değişiklik olmuş eski yeşil ada şimdi bir taş adaya dönüşmüş. Adanın eski güzelliği kalmamış keşke eski durumunda kalsaydı. Bizim zamanımızda adanan her yanı limonluk portakallıktı. Şimdi bu güzellikten eser yok. Adanın bölük iki yanında askerler sınırda bekliyor. Herhangi bir olumsuzluk olmuyor. İki ülke gibi insanlar rahat yaşıyor. Ada sınırlarında asker göremezsiniz. Askerler halkın görüntüsünden uzak yerlerde kalıyor. Kıbrıs adeta üniversiteler kenti olmuş 16 üniversite kurulmuş Türkiye’den ve dünyanın başka yerlerinden binlerce öğrenci burada öğrenim görüyor. Allah nasip ederse önümüzdeki yıl yine gazilerimizden bir guruba Kıbrıs seyahati imkânı doğar. Bunun için Belediye Başkanımız Recep Gürkan söz verdi. Görevi bitinceye kadar peyder pey  Kıbrıs ziyareti  yapma imkanı sağlayacağı müjdesini verdi.

 

 

 

 96 total views,  2 views today

Next Post

Mahallenin su sorunu çözüldü

Çavuşbey Mahallesi’nde basınç düşüklüğünden dolayı yaşanan su sorunu Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucunda çözüldü.                 Zaman zaman sularının akmadığını dile getiren Çavuşbey Mahallesi’nin şikayetleri üzerine harekete geçen Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, bölgede basıncın düşük olduğunu ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp