Cam Filmine ‘Ağır Kusur’ Düzenlemesi

admin

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın belirlediği standartlarda araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK, cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili düzenleme hakkında araç sahiplerini uyarıyor.

Kusurlar tablosunda yapılan güncellemeye göre daha önce ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen filmli camlar ve sonradan boyanmış camlar ‘Ağır Kusur’ olarak değerlendirilecek ve bu araçlar muayeneden geçemeyecek. Yapılan açıklamada; “Ülkemizde trafik ve yol güvenliğinin artırılması amacıyla, son 10 yılın araç muayene istatistikleri dikkate alınarak hazırlanan ve TÜVTÜRK’ün araç muayene hizmeti sırasında yaptığı değerlendirmeleri belirleyen kusurlar tablosu güncellendi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan kusurlar tablosu ile ilgili değişiklik 1 Kasım 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

TÜVTÜRK, muayene hizmetinin daha hızlı ve sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilebilmesi amacıyla araç sahiplerini cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili gerçekleşen düzenleme konusunda uyardı. Buna göre, daha önce ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen araç cam filmleri ve sonradan boyanan camlar yeni düzenleme ile ‘Ağır Kusur’ sayılacak. Bu araçlar, araç muayenesinden geçemeyecek. Cam filmi ve sonradan boyanmış camı bulunan araç sahiplerinin, araçlarını orjinal haline getirerek muayeneye gelmeleri gerekmektedir.” Denildi.

 

 154 total views,  2 views today

Next Post

KILIÇDAROĞLU, toplu açılış töreni için Edirne’de

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne Belediyesi’nin hizmete kazandırdığı tesislerin açılışını gerçekleştirmek için Edirne’ye geliyor. Göreve geldiği günden bu yana kentin en önemli sorunlarını çözüme kavuşturan Edine Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’yi geleceğe taşıyacak hizmet binalarının ve tesislerin açılışını gerçekleştirmek için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Edirne’ye davet […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp