Can; “üyelerimize hizmetimiz artarak devam edecek”

admin

Edirne Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ayhan Can Mali kongre sonrası yaptığı açıklamada. Mali kongreyi esnafların bugüne kadar görülmeyen büyük bir katılım ile gerçekleştirdiklerini, daha önceki yıllarda ilk mali genel kurulun yapıldığı günde çoğunluk sağlanamadığı için bir sonraki haftada gerçekleştiğini, yapılan genel kurulda böyle bir sıkıntı yaşanmadığını,  esnafların kongreye ilgi duymasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek şunları söyledi; “Mali kongremizin tamamlanıp üyelerimizin büyük desteği ile çalışmalarımızın onaylanmasından sonra görevimize daha büyük şevkle devam edeceğiz. Esnaf arkadaşlarımızın sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışacağız. Kongrede yapılan konuşmada belirtildiği gibi esnaflarımıza 37 trilyona yakın kredi kullanmalarını sağladık. Maalesef Edirne’de esnaflarımızın durumu kötü bunu kabul etmemiz lazım. Edirne’de birbiri ardına meydana gelen nehir taşkınları ile esnafların konumu daha da kötü hale geldi. Bilindiği gibi Yunanistan’dan gelen turistlerin ilimizde alışveriş yapmaları esnaflarımız için önemli bir gelir kaynağını oluşturuyor. Bir süre bu gelirlerinden yoksun kaldılar.

Ayhan Can

 

 

 

 

 

 

 

Özellikle taşkın bölgelerde işyeri olan vatandaşlarımız  daha da mağdur oldular, işyerleri su altında kaldı. Allah bizi bu tür afetlerden korusun. Bu arada bizlere düşen görev olduğunda bizler her zaman onların yanındayız ve destekçisi olacağız” dedi.

Ayhan Can daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü “Genel Kurulda çam sakızı çoban armağanı misali genel kurula katılan esnaflarımıza saat hediye ettik. Bunlar küçük fakat önemli şeyler esnaflarımız böylece kendilerine değer verildiğini görüyorlar.  Son yıllarda meslek kuruluşları odalar arasında dostluk bağlarının gelişmesi Edirne sorunlarının çözümü konusunda birlik beraberlik sağlanmasını çok olumlu karşılıyoruz. Bizler de yönetim olarak bir birlikteliği destekliyoruz. Edirne için faydalı olabilecek ne görev varsa bizler de o görevi seve seve yerine getireceğiz” diye konuştu.

 

 

 

 17 total views,  2 views today

Next Post

Edirne'nin spor tarihinde bir ilk

Minikler Avrupa Şampiyonası’nda Edirne’nin spor tarihi adına Taekwondo’da bir ilk gerçekleşti. Bugüne kadar taekwondo branşında Avrupa Şampiyonası’nda yarışan hiç Edirneli sporcu ya da kulüp yokken, tarihinde ilk kez Edirne Belediye Spor Kulübü ve 8 sporcusu bu branşta Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil ederek, 2 dalda Avrupa Şampiyonu kazandırdı.       […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp