Çanakkale Deniz Zaferinin 98. Yıldönümü Kutlandı

admin

Balkan şehitliğinde yapılan törenle  balkan şehitlerimiz bir kez daha yad edildi. Şehitlikteki anma programına Edirne Valisi Hasan DURUER,,Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Recep GÜRKAN  İl Müftüsü Emrullah Üzüm  Garnizon Komutanı Cengiz DEMİRCİ, Protokol mensupları  siyasi parti yöneticileri ile öğrenciler  katıldı. Törende İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından saygı duruşu ile birlikte   törene katılan askerler tarafından saygı atışı  yapıldı.

Edirne Valisi Hasan DURUER, CHP Milletvekili Recep GÜRKAN, Jandarma Komutanı Cengiz DEMİRCİ, Müftü Emrullah ÜZÜM İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından müftünün eşliğinde dua edip şehitliği gezdi ve şehit isimlerinin yazılı olduğu taşlara karanfil bıraktılar.
Buradaki törenin ardından Halk Eğitim Merkezi,Akşam Sanat Okulu Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Kültür ve tiyatro salonunda devam eden etkinlikte İlhami ERTEM Anadolu Lisesi’nin Halk Eğitim Merkezi’nde hazırladığı programa katılan Hasan DURUER, Recep GÜRKAN ve Edirne Belediye Başkan Vekili Hakan İNCİ kurdeleyi keserek ”ÇANAKKALE RESİM SERGİSİ”nin açılışını yaptılar.
Ticaret Lisesi müzik öğretmeni Suat ÇETİN ve öğrencilerden oluşan koro eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Hava Savunma Yüzbaşı İSMAİL BOZKURT konuşma yaptı.Bozkurt konuşmasında Çanakkale savaşının Türk tarihindeki önemine değindi.ve Güçlü Düşman kuvvetlerine karşı kazanılan zaferde askerin başarısını bir kez daha hatırlattı. .Konuşmanın ardından 81 ilde törenlerde yayınlanan ”BİZ DEĞİLMİYDİK’ ‘isimli belgesel seslendirlidi.
Belgeselin ardından Çanakkale ile ilgili şiir yarışmasında yarışmaya giren öğrencilere Hasan DURUER,Hakan İNCİ ve Recep GÜRKAN tarafından hediyeleri takdim edildi.Birinci olan öğrenciler sırayla şiirlerini seslendirdi.Şırnakta şehit olan Edirneli polislerin babalarına şeref nişanı takıldı.İlhami Ertem öğrencilerinin oynadığı Çanakkale ve Seyit onbaşı ile ilgili skeçlerin ardından tören dağıldı.AW000409

 139 total views,  2 views today

Next Post

Huzurevinde Halk Müziği Konseri

Yaşlılar güne nedeniyle Huzurevindeki yaşlılara Edirne Belediye Başkanlığı Korosu Türk Halk Müziği topluluğu konser verdi. Konsere Belediye Başkanını temsilen Başkan Yardımcısı Dr.Ertuğrul Tanrıkulu Belediye Meclis üyesi Hakan İnci, Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürü Bilgin Özbaş, Huzurevi Müdürü İrfan Türkmengil ve huzurevi sakinleri katıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Yaşlılar haftasında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp