CANİKLİ “Tüm Araçlar X-Raydan Geçirilecek”

admin

Edirne’ye gelerek  Kapıkule Gümrük kapısında incelemelerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli , Gümrüklerden giriş çıkış yapan tüm otobüslerin x-Ray’dan geçirileceğini söyledi.

Nurettin CANİKLİ (4)

 

 

 

 

 

 

 

Beraberindeki heyetle Kapıkule Gümrük kapısına gelen Bakan Canikli’yi  Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı  Fatih Metin,  Edirne Valisi  Dursun Ali Şahin,  Kapıkule Gümrık Sahasından Sorumlu Vali Yardımcısı  Nedim Özırmak,Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge  Müdürü Müslüm Yalçın Emniyet Müdürü Dr Rahmi Baştuğ, Gümrük personeli ,Oda başkanları ve siyasi parti yöneticileri karşıladı.

Nurettin CANİKLİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bakan Canikli  Müslüm Yalçın’dan   2,5 saat sorunlarla ilgili brifing aldı. Bakan  daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gümrük ve Ticaret  Bakanı Canikli, ziyaretinin amacının , gümrük kapılarında  belli aralıklarla  yaşanan  sıkıntılarla ilgili tüm tedbirleri almak ve yerinde incelemek için gerçekleştirdiğini söyledi.

Son 12 yılda  gümrüklerde sunulan hizmetlerde kalitenin büyük oranda  arttığını, bunun daha da artırılmasını amaçladıklarını belirten Canikli, “Amacımız verilen hizmetin daha da iyi yerlere taşınmasıdır.

Nurettin CANİKLİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

Gümrük kapılarımızda ciddi bir iyileşme söz konusu. Bunu ileri noktalara getirmek için çaba harcıyoruz.  Amacımız herkesin memnun olacağı, şikayetlerin en alt seviyelere ineceği düzeye ulaşılması” diye konuştu

Canikli, kayıp, kaçak ve uyuşturucuyla mücadelede x-ray tarama cihazlarının büyük katkısı olduğunu ifade etti.

Kayıp ve kaçak  olan ticaretin engellenmesinin amaçladıklarını  belirten Canikli, şöyle devam etti:

“Son yıllarda bu alanda kalite standardının yükseltilmesi söz konusu ama hala yapılması gerekenler var. Özellikle teknolojinin bize sağladığı yeni imkanları kullanmamız gerekiyor. İlk kez 2003’te Türkiye gümrük kapılarında başlayan araç tarama sistemi büyük imkanlar sunuyor. Kapasitemiz belirli bir seviyede. Son hedefimiz  ülkeye  giren tüm eşya ve insan taşıyan  araçların x-raydan geçirilmesidir. Diğer yandan gümrük kapılarından  gelen  tır ve otobüslerin  x-ray denetimine tabi tutulması. Bunu başardığımızda dünyada bunu uygulayan tek ülke olacağız. 2015 yılında 2 milyarlık x-ray cihazı alacağız. Önümüzdeki yıl Kapıkuledeki tır kuyruğu sorunu çözümlenecek . Peronlar mobil hale gelecek.Bir aracın tek noktada tüm işleri  tamamlanacak” dedi  Daha sonra AK Parti İl merkezine geçen Canikli’yi  AK Parti İl Başkanı Rafet Sezen parti yöneticileri karşıladı. Burada  kısa bir konuşma yapan İl Başkanı Rafet Sezen  Edirne’ye in iyi hizmeti vermek için  el birliği ile çalıştıklarını söyledi.  Burada konuşan Bakan Canikli Güneydoğu olaylarına değindi. Türkler bu  coğrafya’da huzur içinde yaşamak için bedel ödemektedir.  Ortadoğu çok farklı bir coğrafyadır. Bu bölgede hesaplar denklemlere sığmaz.Çözüm  sürece zafiyet olarak görülmemelidir.dedi.

Nurettin CANİKLİ (2)

 25 total views,  6 views today

Next Post

GÜRKAN "Herkesin mutlu olacağı kent yaratacağız"

Devlet konuk evinin köprü  başında bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Recep Gürkan son yıllarda bütün dünyada ekolojik dengenin bozulması nedeniyle yağış rejimlerinin değiştiğini belirterek şunları söyledi, “ Geçtiğimiz yıldan bu yana  bu yağışlar Edirne’yi de etkiliyor. Gerçekten olağanüstü yağış var. Biz bunu nerede gördük. Buğdayda rekolte de test edildi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp