Canlı Hayvan Borsasında Kurbanlık Canlı Hayvan Satışları Yapılacak

admin

Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı Kurbansatışları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Meclis tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde; kurbanlık hayvan satışlarının daha modern ortamlarda yapılabilmesi amacıyla canlı hayvan satış tesislerinin hizmete sunulmasına karar verildiği kaydedilerek şöyle deniliyor”
Borsamız tarafından ilgili mercilere yapılan başvurular sonrasında, Kurban Hizmetleri Komisyonu Başkanlığı tarafından, kurbanlık hayvan satış yeri olarak, Büyükdöllük Köyü yolu üzerinde bulunan Borsamıza ait Canlı Hayvan Satış Tesisleri belirlenmiştir.
Tesislerimiz; kapalı padok, otopark gibi halkımızın ihtiyaç duyacağı her türlü alt yapı ve sosyal tesis imkânlarına sahiptir. Amacımız kurbanlık hayvan almak ve satmak isteyen vatandaşlarımızı, tüm imkânlarımızı kullanarak mümkün olan en iyi şartlarda bir araya getirmektir.
Canlı hayvan satış tesislerimizdeki imkânlara ilave olarak, tesislerimizin bitişiğindeki Edirne Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisleri San. ve Tic. A.Ş. tarafından işletilen, altyapı ve hijyenik kesim hizmetleri açısından Trakya Bölgesinde bir eşi daha bulunmayan modern mezbaha da kurban bayramı süresince hizmet verecektir. Tesislerimizde satılan hayvanların, kesimi ile ilgili olarak mezbaha yetkilileriyle koordinasyon sağlanarak, vatandaşlarımızın hiçbir sorunla karşılaşmadan dini vecibelerini yerine getirmeleri hedeflenmektedir.
Kurbanlık satmak isteyen vatandaşlarımızın, yürürlükte bulunan mevzuat gereğince yerine getirmek durumunda oldukları sorumlulukları da mevcuttur.
Kurbanlık olarak satılacak hayvanların kulak küpelerinin eksiksiz ve kulağında takılı halde olması, tesislere giriş esnasında büyükbaş hayvanlar için pasaport, küçükbaş hayvanlar için nakil belgelerinin hazır bulundurulması gerekmektedir.
Edirne Merkez ilçe ve bağlı köyleri dışındaki yerleşim yerlerinden getirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için yukarıdaki belgelerle birlikte veteriner sağlık raporu düzenletilmesi ve hazır bulundurulması gerekmektedir.
Geniş olan padoklarımız yapılan düzenlemelerle, üreticilerimizin ihtiyacını karşılayacak şekilde bölümlere ayrılmıştır. Sağlıklı planlama yapılabilmesi için kurbanlık hayvan satmak isteyen üreticilerimizin tesislerimize gelerek şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Bu vesileyle tüm Üyelerimizin, Üreticilerimizin ve Edirne halkının mübarek Kurban Bayramını Kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim.”dedi

 1,556 total views,  5 views today

Next Post

Altunhan Otobüs Firmasına İki Yeni Otobüs

Otogarda, kurban kesilerek dua edilip sefere başlayan 50 kişilik modern, son model otobüslerle ulaşıma katkı yapmanın mutluluğu içinde olduklarını belirten, Altunhan Şirketler Gurubu yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunhan, bundan önce dört yeni otobüsümüz sefere başladı. Bunlarla birlikte 6 otobüsümüz oluyor. Bir süre sonra 4 otobüsümüzün de gelmesiyle yeni aldığımız otobüs […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp