Cavit Duvan Şirketler Grubu 30. Yılını kutluyor

admin

Duvan Pen’in 30. Yıldönümü nedeniyle Yapı Market tesislerinde bir tören düzenlendi. Buradaki törene Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt,Meclis Başkanı Mehmet Eren, ETSO yöneticileri, Edirneliler Derneği Başkanı Selahattin Pınar ile diğer davetliler katıldı. Son yıllarda yaptığı atılımla kendi sektöründe adeta marka konumuna gelen Duvan –P en aile şirketi “Mutfak CMG mobilya ve SHOOWROM” ların açılışını gerçekleştirdi.

duvanpen-açılış19

Dünya Kadınlar Günü olan 8 Mart’ta gerçekleştirilen törende İşadamı Cavit -Mefaret Duvan çifti çocuklarını da yanına alarak bu konudaki iş dalında başarılarını tescillemiş oldular.

duvanpen-açılış12

Duvan; Ailesi 1983 yılında iş hayatına giren o zamandan bu yana artarak gelişen Duvan Pen firması, bugün yine geliştirdikleri tasarımdaki Show Room’larını açtılar. Seçkin bir davetiye topluluğunun katıldığı açılış töreninde kurdelenin kesilmesi sonrasında tesisleri gezen davetliler yeni tasarımları görünce adeta hayrete düştüler .

duvanpen-açılış3

Çalışmalar konusunda açıklama yapan Cavit Duvan, Dumob mobilya adını verdikleri bir sektör ile başladıkları çalışmalarına daha sonra Edirne ticaret piyasasında adından söz ettiren bir kurum durumuna geldiklerini belirtti. 1990 yılında PVC Pencere ve ısı cama girdiklerini belirten Duvan; “Daha önceki mekanımız yeterli olmaması nedeniyle yeni tesis yapma gereğini duyduk. 2002-2003 yıllarında inşasını tamamlayarak yeni yerimizde faaliyete başladık. Buradaki fabrika alanımızın geniş olmasından dolayı Mobilya sektörüne ağırlık verdik. Sevgili Oğlum Güven ve sevgili kızım Gamze kızımın da işe katkıları ile işimizin daha da gelişmesini sağladık. Şirketimizin yurt dışında da faaliyetleri bulunmaktadır. Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde alüminyum üzerine bir şirket kurduk. Burada bir Türk markası olarak sesimizi duyurduk. Şirket bünyemizde şu anda 45 personelimiz görevli. Daha önceleri 70 işçi çalışan işyerimizde ekonomik kriz sonucunda büyük yara aldık. Kriz nedeniyle yatırımlarımızın bir kısmını askıya almak zorunda kaldık ve çalışan personelimizin sayısını azalttık. Kriz nedeniyle faaliyetlerimizde frenlemeye gittik. 7 dönüm üzerinde faaliyetini sürdüren 4500 m2 kapalı alan üzerinde fabrika ve Show Roomumuz faaliyetini sürdürüyor. Bugüne kadar üç milyon liralık yatırım yaptık. Kriz nedeniyle bir süre ara verdiğimiz otel inşaatımız da haziran ayına kadar tamamlanıp açılışı yapılacak” dedi. Törende konuşan Edirne Belediye Başkanı ve DSP belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi ile ETSO yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt kurum yetkililerine başarı dileklerini sundular.

 233 total views,  2 views today

Next Post

İbrahim AY’dan gazetemize ziyaret

Edirne eski Belediye Başkanı İbrahim AY gametimizin kuruluş yıldönümü nedeniyle ziyarette bulundu.Kuruluş yıl dönümünüzde gazetemizi ilk ziyaret eden AY, Edirne Ajans Gazetesi ve Radyo Su’nun kısa sürede yayın yaşamında büyük mesafe aldığını belirterek bundan sonraki yayın döneminde daha başarılı olacağına inandığını belirterek Edirne Ajans Medya Gurubu yönetici ve çalışanlarına başarılar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp