ÇELİK “Kadınlarımızın mecliste sesi olacağım”

admin

CHP Edirne Milletvekili aday adayı Dilber Çelik Edirne’de uzun yıllar Bayan Milletvekili özlemi çeken Edirne’li bayanların umudu haline geldi.

Seçim çalışmaları döneminde özellikle evleri ziyaret edip bayanların sorunlarını kendi ağızlarından dinleyen onların parlamentoda umudu olmaya hazırlanan Dilber Çelik; “ ben köyde yetişmiş kendi gayreti ile tüm zorlukları aşarak Milli Eğitimde yönetici konumuna gelmiş ülkenin içinde bulunduğu durumu dikkate alarak görevinden feragat etme özverisinde bulunmuş bir kadınım. Halkımızla her zaman iç içe oldum.

DİLBER ÇELİK

 

 

 

 

 

 

 

Halkımıza daha iyi hizmet etmek, onların Türkiye Büyük millet meclisinde seslerini daha gür şekilde duyurabilmek için milletvekili aday adayı oldum.

Bilindiği gibi ülkemizde son yıllarda kadınlarımıza yönelik saldırılar artmakta kadın ölümleri çığ gibi çoğalmaktadır. Ülkemizin bazı bölgelerinde kadınlarımız 2.sınıf insan olarak kabul edilmektedir, buna kayıtsız kalamazdım.

Her alanda erkekleri ile omuz omuza çalışan üretime katkı yapan kadınlarımızın parlamentoda seslerini daha çok çıkması gerektiği kanısındayım. Bunu sağladığımızda Atamızın hedeflediği Türkiye’ye ulaşmış oluruz.

EDİRNE’DEN UZUN SÜRE KADIN PARLAMENTER GÖNDEREMEDİK   

Kadın milletvekili sayısının artması demokrasimizin arzulanan düzeye ulaşmasında önemli katkı sağlayacaktır.

Edirne gibi çağdaş, demokrat Sosyal Demokratların çoğunlukta olduğu bir ilde, kadın çalışanları ile Türkiye birincisi olan Avrupa kapısında bir kentte bugüne kadar kadın parlamenterlerin yok denecek kadar az olması ne anlama gelir.  Ben özellikle kadın parti üyelerimizden ve ülkede kadın erkek eşitliğini savunan üyelerimizin dikkatini çekmek istiyorum ve diyorum ki, aday adayınız Dilber Çelik sizin haklarınızı parlamentoda kararlılıkla savunmak için ant içmiş bir aday adayınızdır.

EDİRNE SEÇMENİ EN DOĞRU KARARI VERECEKTİR

Edirne’den Ankara’ya gidecek üç milletvekilimizle Edirne’yi gerçekten sosyal demokratların kalesi haline getireceğiz, Seçilecek milletvekillerimizin arasında bir bayan milletvekilinin bulunması Edirne’miz açısından özellikle bayanlarımız ve Sosyal Demokratların vazgeçilmez ilke kabul eden partililerimiz için de onurlu ve bölgemize yakışan görüntü olacaktır.

Son olarak, Pazar günü sandık başına gidecek saygıdeğer parti üyelerimizden dileğim şu, oy kullanırken partimizin genel ilkelerini dikkate alıp bayanların da Milletvekili olma hakkının olduğunu göz önünde bulundurup Edirne seçmeninin farklılığını gösterin, oylarınızla Dilber Çeliğe şans verin” dedi

 

 

 

 5 total views,  2 views today

Next Post

Büyük Sinagog törenle açıldı

Vakıflar Genel Müdürlüğünce restore edilen dünyanın ikinci büyük Sinagogu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı törenle açıldı. Sinagog’un içinde yapılan törene Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Daire Müdürleri ile bini aşkın Musevi Temsilcisi katıldı.  Çocuk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp