Cesedi Metruk Evde 4 Yıl Sonra Bulunan Gencin Katili 6 Yıl Sonra Yakalandı

admin

Edirne’de 6 yıl önce öldürülen ve cesedi 4 yıl sonra metruk bir binada bulunan gencin katil zanlısı yakalandı.
Edirne’de 4 Mayıs 2011 tarihinde Eski İstanbul Caddesi üzerindeki metruk bir binada erkek cesedi bulundu. Yapılan ilk incelemenin ardından ceset, kimliğinin tespiti için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yapılan incelemelerde cesedin o dönem 19 yaşında olan evsiz Davut Bozkurt’a ait olduğu ve Bozkurt’un 2007 yılında 30 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü tespit edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, metruk binalarda uçucu madde kullanan Bozkurt’un 30 arkadaşını gözaltına alarak ifadesine başvurdu ancak bir sonuca ulaşamadı. Raflardan yeniden indirilen dosya için Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri soruşturma başlattı. Polis, öldürülen gencin yakın çevresinden arkadaşlarını sorguya aldı. Asayiş Şubesi’ndeki sorgusu sırasında Davut Bozkurt’u 2007 yılı Ocak ayında bıçakla öldürdüğünü itiraf eden Remzi K. gözaltına alındı. İfadesinde metruk binalarda yaşayarak arkadaşıyla birlikte uçucu madde kullandığını söyleyen Remzi K., “Kimsem olmadığı için metruk evlerde yaşıyorum. Davut’u o evlerden tanıyorum. Beraber bally çekerdik. 2007 yılında bana küfür ettiği ve hakaret ettiği için kavga ettik. Bende onu bıçaklayıp kaçtım. Kimseye de bir şey söylemedim. Ama çok vicdan azabı çektiğim için bu sefer itiraf ettim, çok pişmanım” dedi.
Edirne Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Remzi K., ‘kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

 118 total views,  2 views today

Next Post

İtfaiye Aracındaki Arıza Sonrası Teknik Ekip Geliyor

Edirne Belediyesi tarafından yeni alınan itfaiye aracının daha ilk günden arıza çıkarması, belediye görevlilerini harekete geçirdi. İtfaiye aracının alındığı firmayla irtibata geçen yetkililer, aynı arızanın bir daha yaşanmaması için teknik ekip talebinde bulundu. Edirne Belediyesi’nin bu talebi olumlu karşılanırken teknik ekibin önümüzdeki günlerde Edirne’ye gelerek sorunu gidereceği öğrenildi. Edirne Belediyesi’nin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp