Çetinkaya “Partimiz Hareket Halinde Bir Partiyiz”

admin

Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin  Çetinkaya  Parti İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.Basın toplantısına İl Başkanı ve yöneticileri de katıldı.Burada bir konuşma yapan  Çetinkaya”Bugün Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatımızla bir teşkilat çalışması yapmak üzere serhat şehrimiz, göz bebeğimiz Edirne’mizdeyiz.

Bizler Saadet Partisi olarak sürekli hareket halinde olan bir partiyiz.  Ekim ayı içerisinde tüm Türkiye’de 81 ilimizi ve 957 ilçemizi bizzat ziyaret ederek ilçe taramalarımızı gerçekleştirdik. Daha sonra Ankara’da bütün il ve ilçe başkanlarımızı iki günlük kampa aldık. Bu ay da bütün il teşkilatlarımızı ziyaret ederek teşkilat çalışmalarımıza nezaret ediyoruz.

ÜLKENİN EN ÖNEMLİ SORUNU TERÖR

Ülkemizin en önemli meselesi terördür. İki gün önce yine 5 askerimiz şehit oldu. Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Terör iç barışımızı, milli birlik ve beraberliğimizi tehdit ediyor. Huzuru ve barışı yok etmeyi amaçlıyor. Terör emperyalist dış mihraklar ve devletler tarafından besleniyor. Terörü ortadan kaldırmak ve iç barışı sağlamak hükümetin ve meclisin görevidir. Hükümet bu konuda acizdir. Meclis’teki partilerin de bu sorunu çözmeleri mümkün değildir. Çünkü sorunun kaynağı hükümettir. Meclisteki partileridir. Sorunu üretenler sorunu çözemezler. Terörü ancak İslam kardeşliği çözer. Birlik ve beraberliği sağlar.

İSRAİL BÖLGEDE TERÖR UYGULUYOR

Türkiye de terör can alırken terörist İsrail de Gazze’yi sürekli bombalayarak çocuk sivil demeden can alıyor. Bebek katili İsrail Obama’nın,ABD’nin ve Avrupa ülkelerinin desteğinin alarak bölgede terör uyguluyor. Geçtiğimiz haftalarda Sudan’ı bombaladı. Lübnan’a saldırıyor. Gazze’yi bombalıyor.Üstelik bunları yaparken Müslüman ülkelerin hava sahasını kullanıyor ve desteğinin alıyor. Peki, bütün bu saldırılara karşı Müslüman ülkeler ne yapıyor? Hava sahalarını İsrail’e açarak destek veriyorlar. Büyük ordular besliyorlar ama birbirlerine karşı kullanıyorlar, milyar dolarlar yatırdıkları silahlarla birbirlerini öldürüyorlar. İsrail’i de sadece kınıyorlar.

Merhum Erbakan hocamız ‘’İsrail laftan anlamaz, güçten anlar. Lâf yetmez hareket, aksiyon ve çözüm gerekir.’’diyordu.  Saadet Partisi olarak biz de diyoruz ki İsrail’i kınamak yetmez. Tüm İslam ülkeleri İsrail ile ticari ve ekonomik ilişkilerini kesmelidir. D-8 ÜLKESİ olan Türkiye, Mısır, İran ve Pakistan’dan oluşan bir birlik İsrail’e etkin baskı uygulamalıdır ve saldırganlığını engellemelidir.

İslam ülkeleri barış gücü oluşturulmalı, bu barış gücüne; İsrail’in saldırılarına karşılık verebilecek güç ve teçhizat verilmelidir.

Ülkemizin ve özellikle bölgemizin en önemli meselelerinden bir tanesi tarımdır. 2012 bütçesinde tarım desteklemeye 6 milyar lira diğer bir ifade ile bütçenin % 2 sine tekabül ediyordu. 2013 bütçesinde tarım desteklemeye ayrılan miktar % 1 e düşürüldü. Yani yarı yarıya düşürüldü. Bu yıl tarım çalışanlarına ödenecek destekleme 3-3,5 milyar lira civarında olacaktır. Tarım müdahale fiyatları maliyetlerin çok altındadır. Şu andaki piyasa fiyatı buğday müdahale fiyatının altındadır.  Çeltik maliyeti 125 kuruştur. Buna karşılık şu anda çeltik fiyatı 85- 90 kuruştur. Pancar, kota olduğu için ektirilmemektedir. Mısır ithalatı serbest bırakılarak nişasta bazlı şeker üretilmektedir. Bizim şeker fabrikalarımızın da birçoğu kapalıdır. Özelleştirme kapsamına alınarak satılığa çıkarılmıştır. Edirne Türkiye’nin en önemli pancar üreticisi iken,  şu anda bölgede pancar üretimi durma noktasına gelmiştir. Bu duruma göre destekleme yarı yarıya düşürüldü. Taban fiyatları düşük. Pancar başta olmak üzere Bir kısım ürünlere kota uygulanıyor. Buna karşılık mazot 5 liraya dayandı. Gübre, ilaç fiyatları dünya fiyatlarının üzerinde. Bu durumda çiftçi ne yapacak? Bankanın kapısına, sonunda da tefecinin kucağına düşecek.

Tarımda kendine yetebilen dünyanın nadir ülkelerinden birisi olan Türkiye, öncelikle mısır, soya, mercimek, nohut,et ithali ile başlayan tarım ithalatına saman ve ot ithali ile devam etmektedir. Ekonomik olarak milyoner sayımızın % 15 artarak 51 bineulaştığı ifade ediliyor. Peki acaba yoksul, işsiz sayımız ne kadar? Ülkemizde resmi rakamlara göre 12 milyon civarında yoksul var. 5 milyon civarında işsiz var. Zengin ve yoksul arasında fark AKP hükümeti sayesinde 8 kat oldu. Bu da sosyal patlama eşiğidir” dedi

 196 total views,  2 views today

Next Post

KAHVE “Bizi Çiftçi Düşmanı Göstermek İstiyorlar”

AK Parti İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen Ak Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve, gündemdeki konuları değerlendirdi. Toplantıya merkez İlçe Başkanı, Mehmet Özülkü, Gençlik Kolları Başkanı hakan Çalışkanı ve Kadın Kolları Başkanı Melek Yörük katıldı. İl Başkanı Kahve, yaptığı konuşmada, uzun süredir gündemde olan tarihi köprülerin aydınlatılması konusunda deneme […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp