Ceviz ekim alanlarındaki sorunlar tespit ediliyor

admin

Edirne’de ekili bulunan ceviz ağaçlarının sulanmadığı ve kuruduğunun iddia edilmesinin ardından, Vali Dursun Ali Şahin’ tarafından Orman Bakanlığından talep edilen uzman ekip çalışmalarına başladı.

Ceviz ekim alanlarındaki sorunlar tespit ediliyor

 

 

 

 

 

 

 

Çalışmalarına aralıksız deva eden uzman ekip ekim alanlarında yaşanan sıkıntıları tespit ederek çözüm yolları hakkında da bir rapor hazırlayacak. Yaptıkları çalışmalarda edindikleri ilk izlenim ve tespitleri Vali Dursun Ali Şahin’e sunan uzman ekipler Edirne’de 20 bin hektar alanda ceviz ekimi yapıldığını bu bakımından Türkiye’nin en büyüğü olduğunu dile getirerek, ilk olarak budama konusunda eğitim verilmesi, daha verimli türlere yönelinmesi  ve damlama sulama sistemine geçilmesi konusunda tespitlerde bulundu.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’de yaptığı açıklamada, “Edirne’de çiftçilerimize ek gelir kaynağı olması amacıyla devlet destekli ekilen ceviz alanlarında bazı sorunlar olduğu ve ağaçların kurumaya başladığı iddia edilmişti. Bizde bunun üzerine uzman ekip istedik ve bu ekip çalışmalarına başladılar. Bu ekibin hazırlayacağı rapor doğrultusunda çalışma yapacağız. İlk olarak acilen çözülmesi gereken konular ele alınacak ve rapor doğrultusunda bir yol haritası çizilecek” dedi.

 

 

 14 total views,  2 views today

Next Post

Keşan Belediyesi fotoğraf yarışması düzenledi

Keşan Belediyesi tarafından 5. Ulusal , “Fotoğraflarla Keşan” kunusunu kapsayan fotoğraf yarışması düzenledi. Bu yarışma için son katılım tarihi  3 Ekim 2015 saat 23 olarak belirlendi. Fotoğraf yarışmasında dereceye girenlerden birinciye  3000 Tl ödül 3 Adet mansiyon ödülü için 500’er lira.  İkinci gelene  2000 TL  Keşan Belediyesi özel ödülü  500 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp