Çevre Ordusu Musabeyli’de Görevde

admin

Trakya Üniversitesi Sürdürülebilir Yaşam ve Genç TEMA Topluluğu, Musabeyli Muhtarlığı, Edirne Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım İlkokulu Yavru TEMA Teşkilatı ve Edirne Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde 300 adet fidan Musabeyli köyünde toprakla buluştu.

Üniversite öğrencileri ve ilkokul öğrencilerinin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte sıcak havaya rağmen Musabeyli Köyü göleti kenarındaki alana ekilen fidanlara can suyu verildi.

Trakya Üniversitesi Sürdürülebilir Yaşam ve Genç TEMA Topluluğu tarafından iki yıldır devam eden Edirne’nin yeşillendirme hareketi olan Üç Nesil Bir Fidanda Buluşuyor projesi kapsamında gerçekleşen etkinlikte çocuklarla gençler birlikte fidan dikti.

Edirne Yavru TEMA’larınında destek verdiği etkinlikte, çocuklara daha erken yaşlarda çevre ve doğa bilinci aşılandı.

Şehirlerde evlerde kutulanmış şekilde yetiştirilen çocukların doğayla buluşması ve toprağa dokunması gerektiğini söyleyen yetkililer, çocukların doğayla barışık olması gerektiğini ve toprağa dokunmaktan korkmamalarını ve bu bilincin kendilerine verilmesi gerektiğini söylediler.

Genç TEMA’lar bundan sonraki ağaçlandırma çalışmalarının 8 Mayıs’ta Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Avarız köyünde olacağını belirttiler.DSC_1619

 156 total views,  2 views today

Next Post

Ak Parti Edirne Kadın Kollarından, Kamer Genç’e Tepki

AK Parti Edirne İl Kadın Kolları Üyeleri, Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yaptığı sözlü saldırıya istinaden bir basın açıklaması yaptı. AK Parti Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Melek Yürük yaptığı basın açıklamasında, “TBMM’de geçen hafta Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp